Jiří Kajínek měl svou první autogramiádu: Na místo dorazily stovky lidí!

Když vyšla kniha Jiřího Kajínka „Můj život bez mříží“, seděl její autor ještě za mřížemi. Autogramiádu tedy uspořádal teprve nyní, čtyři měsíce po propuštění z vězení. Stalo se tak k příležitosti dotisku jeho díla. Jaká autogramiáda byla?

Do knihkupectví Dobrovský na pražském Václavském náměstí dorazily stovky lidí, kteří se chtěli s nejznámějším vězněm Česka setkat. Pro řadu lidí se stal jakýmsi národním hrdinou, a tak stáli dlouhé fronty, aby získali Kajínkův podpis. Podepsat chtěli nejen knížku, ale také jiné předměty. „Podepisoval jsem se do knížek, na fotografie, kartičky a do památníčků,“ uvedl Jiří Kajínek. Kolik podpisů rozdal, ani nepočítal. Bylo jich však prý hodně. 

Na místě byl klid, na který dohlížela ochranka, a pokud pomineme švitořící davy lidí, kteří čekali na setkání s Jiřím Kajínkem, aby s ním prohodili alespoň pár slov. Po celou dobu byly přítomny také dvě kamery, protože Jiří Kajínek točí sám o sobě dokument, a tak byl po celou dobu vybaven portem pro záznam zvuku. 

Zda byl Jiří Kajínek z autogramiády nervózní, kdo se za ním přišel podívat a jak se sžívá se světem, který se velice změnil, zatímco pobýval ve vězení, si přečtěte již zítra v exkluzivním rozhovoru pro Expres.cz! 

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:27 18. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  12
 • Super
  10
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
 • Haha
  5
 • Tvl
  5


Komentáře

Expres.cz