Premiéra konceptu spojujícího světy klasické a elektronické hudby

Velkolepou hudební a audiovizuální show Electric Universe, která 24. listopadu od 21. hodin v pražském O2 universu propojí dva zdánlivě nesourodé hudební světy, zahájí koncert hudebního skladatele a producenta Karla Havlíčka. Na úvodní klasické skladby ze své tvorby v moderním pojetí Karel Havlíček naváže elektronickým live setem, obojí s doprovodem symfonického orchestru Stro.My Ensamble. Později během noci se pak planetární systém přeskupí do čisté elektronické polohy v podání světových hvězd jako Fritz Kalkbrenner, Agents Of Time, Jerome Isma-Ae a další.

Návštěvníky noci Electric Universe čeká osmihodinová cesta časoprostorem nového vesmíru, kde spojení klasické a elektronické hudby vytvoří jeho čtvrtý rozměr a zdroj univerzální taneční energie. Vstupenky ve dvou kategoriích - „Regular“ vstupné od 1 490 Kč a „Premium“ vstupenky za 2 990 Kč s VIP službami, jsou v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal v omezené kapacitě. Nadále platí speciální Electric promo, kdy při nákupu 2 vstupenek „Regular“ vyjde jedna vstupenka na 1250 Kč.

Celou svou hudební kariéru jsem se těšil na podobný okamžik, kdy budu mít možnost podílet se na netradiční události podobného formátu. Dosud jsem byl zvyklý na komornější prostředí pro menší publikum. Cítím obrovský respekt a závazek, abych podal maximální výkon a přenesl diváky do světa mé hudby,“ vysvětluje skladatel a jeden z hlavních headlinerů večera Karel Havlíček.

Electric Universe

Hudební dramaturgie večera se skládá z několika částí. Úvodní vystoupení Karla Havlíčka se symfonickým orchestrem provede publikum jeho klasickou autorskou tvorbou za doprovodu hry na klavírní křídlo. Následně se formát akce změní do elektronického žánru a část Karlova live DJ setu doprovodí až 30ti členné symfonické hudební těleso Stro.My Ensamble s 30ti členným sborem.

Electric Universe

V další části večera navážou na elektronickou předehru zahraniční hosté světového formátu. Osobitý berlínský producent a mistr analogového zvuku Fritz Kalkbrenner, který se po vyprodaném koncertu vrací po 3 letech zpět do Prahy. Hvězdy letošního Tomorrowlandu a rezidenti koncepu Afterlife – italské duo Agents Of Time, se svými dechberoucími 3D projekcemi. Stejně tak talentovaný německý producent Jerome Isma-ae. Sympatický a dnes již legendární DJ si získal srdce domácího publika v rámci vystoupení na populárních elektronických eventech jako Sensation White. Do České republiky zavítá znovu po více než 10 letech. Jerome aktuálně připravuje nové autorské album, na kterém bude spolupracovat mj. s Karlem Havlíčkem, kde společně produkují skladbu pod názvem Electric Universe. Ta se zároveň stane hymnou letošní premiérové edice této podzimní akce.

Electric Universe

Electric Universe je výsledkem týmového úsilí mnoha lidí, kteří nepřetržitě pracují na vytvoření interaktivního zážitku v podobě spojení klasické a elektronické hudby, v kombinaci se spektakulární show. Věřím, že přicházíme s novým konceptem a skvělou podívanou, která rozvíří stojaté vody domácí elektronické scény. Naším cílem je zprostředkovat návštěvníkům skvělý audiovizuální zážitek nabitý pozitivní energií a nezapomenutelnými okamžiky,“ doplňuje Martin Kučera, CEO pořádající agentury Lavo Events.

Kromě kvalitního hudebního zážitku čeká na návštěvníky O2 universa strhující audiovizuální produkce postavená na precizním zvuku a obří panoramatické 4K LED obrazovce s plochou 120 m2. Chybět nebude na míru vytvořená vizuální projekce, programovaná světelná show nebo další technologické a interaktivní 3D prvky, které dohromady provedou účastníky zcela jiným časoprostorem. Na vizuálním obsahu show bude mj. participovat i Maxim Havlíček, mezinárodně uznávaný výtvarný umělec, bratr Karla Havlíčka.

Pro nejnáročnější návštěvníky je nově připravena gala večeře v restauraci, která je součástí VIP prostor O2 universa. Servírovat se bude tříchodové menu, pod taktovkou Českého národního týmu kuchařů, který bude s tímto menu reprezentovat ČR na kuchařské Olympiádě ve Stuttgartu. Speciální menu kombinuje tradiční českou gastronomii v moderním pojetí a neotřelými postupy. Součástí zážitkového programu bude shlédnutí generální zkoušky Karla Havlíčka se symfonickým orchestrem Stro.My Ensemble a po skončení večeře bude pro hosty připravena luxusní VIP terasa s neomezenou konzumací. Prostor restaurace bude během večera sloužit jako odpočinková lounge pro všechny hosty se vstupenkou do VIP patra.

Electric Universe

Generálním partnerem akce Electric Universe je Škoda Auto Česká republika, která v rámci hlavního eventu představí kompletní portfolio elektrických a elektrifikovaných vozů rodiny iV. Stejně tak další služby a řešení vztahující se k postupném přechodu na bezemisní mobilitu. Oficiálním vozem akce je Škoda Enyaq Coupé RS iV. Hlavním partnerem akce je Skupina ČEZ, spolehlivý výrobce a dodavatel čisté energie zítřka bez kompromisů.

KONTAKTY

Electric Universe

Oficiální web: www.electricuniverse.cz

Instagram: https://www.instagram.com/electricuniverseofficial/

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
15972
15419