Již 65 let Šmoulové zažívají svá velká dobrodružství

Začali v komiksech, pokračovali v televizi a stali se hvězdami stříbrného plátna. Dnes jsou Šmoulové známí po celém světě. A to není špatné na to, že se jedná o skřítky vysoké jako tři jablka!

Zblízka si můžete Šmouly prohlédnout a vyřádit se s nimi každý den v originální Šmoulí vesnici a velkém zábavním parku na Výstavišti v Brně až do Vánoc.

PR Soup

Tvůrce Šmoulů byl belgický kreslíř Pierre Culliford, který si říkal Peyo. Díky němu a jeho fantazii vznikli již v roce 1958 Šmoulové. Dne 23. října 1958 se v komiksu Johan & Pirlouit objevili po zahrání na kouzelnou flétničku malí modří skřítci. Těm dnešním Šmoulům se ještě úplně nepodobali. Měli jiné čepičky, a i modrá byla trochu rozdílná. A pro svoji veselou povahu si hned získali velkou popularitu. Proto už v roce 1959 dostali vlastní příběh v časopisu Le Journal de Spirou a to byl start jejich hvězdné kariéry.

PR Soup

Jak vzniklo slovo ŠMOULA

„Víte, jak vzniklo slovo „Šmoula“? Jednoho dne, když Peyo, tedy Pierr Culliford, obědval se svým přítelem karikaturistou Adré Franquinem, Peyo požádal Andrého, aby mu podal sůl. Nemohl si však v tu chvíli vzpomenout na to správné slovo, a mu prostě řekl: „Podej mi...Podej mi … Šmoulu!“. To jeho přítele rozesmálo a po celý zbytek oběda si tito dva dospělí muži povídali ve „Šmoulí řeči“. A šmoulí řečí se naučí mluvit děti i v našem zábavním parku,“ slibuje Květa Havelková z pořádající agentury JVS GROUP.

Více než 100 šmoulů

K prvním postavičkám Peyo do svých příběhů přidával další a další šmouly. Na scéně se tak objevil kromě Taťky Šmouly, Šmouly Siláka také Šmoula Koumák, Šmoula Zahradník, Šmoula Lenoch, Šmoula Šikula až jich bylo 99. A postupně se přidaly i šmoulí miminko Šmoulíček a svět šmoulů by nebyl úplný bez ženských postav jako je Šmoulinka, Babča nebo Sašetka.

PR Soup

Typické oblečení pro šmouly jsou bílé kalhoty a bílé boty. V zábavním parku Šmoulové však uvidíte, že jejich kalhoty a boty jsou spojené dohromady jako dupačky. Z těchto dupaček každému šmoulovi vykukuje vzadu malý bílý ocásek. Na hlavách mají bílé frygické čapky, které v době svého vzniku symbolizovaly svobodu. Jen Taťka Šmoula má čapku i kalhoty červené.

Příběhy o šmoulech by však nebyly zábavné bez zákeřného čaroděje Gargamela a jeho věčně hladového kocoura Azraela. A právě jejich nástrahy a pasti na šmouly jsou hybnou silou všech šmoulích dobrodružství.

PR Soup

A přesně takový příběh zažijete i v originální Šmoulí vesnici, kterou si Šmoulové do Brna přestěhovali až z Belgie. Potkáte tam Šmouly na každém kroku. Pozvou vás do svých houbových domečků, v kouzelných zrcadlech se proměníte v opravdového Šmoulu, naučíte se mluvit šmoulí řečí, a hlavně s Taťkou Šmoulou a jeho přáteli se vydáte zachránit šmoulí les, který chce Gargamel zničit. Samozřejmě Gargamela společně porazíte a svůj výlet do pohádkového světa Šmoulů zakončíte dlouhým letem na čápovi ve virtuální realitě. Ta je speciálně přizpůsobena dětem.

PR Soup

Tím však zábava nekončí!

V 1. patře nad Šmoulí vesnicí vás čeká velký zábavní park. Tam si užijete jízdu na plyšových ponících, LEGO hernu pro různě zručné stavitele, závody autíček, animační stůl, skákací hrady i nejmodernější virtuální realitu. Největším lákadlem je však velká FUN PLAY ZÓNA plná klouzaček, prolézaček a balónků. Šmoulové tak přinášejí zábavu dětem od 2 do 12 let.

PR Soup

Šmoulí maskoti a animátoři baví děti po celý den jak ve Šmoulí vesnici, tak v zábavním parku. Navíc každou neděli je v parku od 14 hod Šmoulí diskotéka.

To vše za cenu jedné vstupenky

Všechny prostory Šmoulí vesnice i zábavního parku jsou klimatizovány a poskytují příjemný úkryt před nepřízní počasí. Šmoulové a jejich Magický svět pobaví děti i jejich rodiče po celý den. Součástí parku je i kavárna a restaurace. Do parku je možné přijet i s kočárky a strávit tam s dětmi den plný zábavy.

PR Soup

Nikdo od Šmoulů neodchází s prázdnou. Každé dítě dostane velkou cestovatelskou mapu plnou veselých úkolů a na konci také diplom, že cestu úspěšně absolvovalo.

Vstupenky na www.smoulovebrno.cz nebo přímo na pokladně na Výstavišti Brno, pavilon C.

Pakování za poplatek přímo na Výstavišti.

Fotogalerie: PR SOUP

Fotogalerie

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
20686
9957