Český hudební projekt Nemuer pracuje na staroegyptském albu a filmu

Ve spolupráci s egyptology a malířkou Klárou Sedlo probudí Knihu mrtvých zpět k životu

Po letech studia a spolupráce s egyptology složil Michael Zann, zakladatel českého hudebního projektu NEMUER, album s tématikou starověkého Egypta. Ve spolupráci s českou pop-surrealist malířkou Klárou Sedlo a profesionály z filmového průmyslu se vydávají za tvorbou uměleckého hudebního filmu, plného symboliky a tajemné atmosféry. Album i film vycházejí z textů Knihy mrtvých a přenesou publikum na fantastickou cestu egyptským podsvětím.

Nemuer

Kromě hry na historické nástroje představí NEMUER také průkopnický prvek, kterým je zpěv ve starověké egyptštině s nově zrekonstruovanou výslovností. Díky práci proslulého egyptologa Dr. Christiana de Vartavana budou mít posluchači jedinečnou příležitost poslechnout si, jak tento starověký jazyk zněl. Umělecký styl filmu a přebal alba bude inspirován původními obrazy a mytologií starověkého Egypta.

Zann vynaložil ohromné úsilí, aby do projektu vložil co nejvíce autentičnosti. Do hloubky studoval staroegyptskou literaturu a mytologii, přičemž čerpal z více než tři tisíce let starých pohřebních textů, jako např. z Nuova papyru. Svá bádání konzultoval s předními českými egyptology, a dokonce i procestoval Egypt, aby sehnal hudební nástroje a načerpal inspiraci. Tam se spojil s Kopty, přímými potomky starověkých Egypťanů, a díky nim se dozvěděl o prastaré melodii z dob faraonů, kterou začlenil do své práce.

Nemuer

Před samotným vydáním alba byla spuštěna crowdfundingová kampaň, která se zaměřuje především na film. Také bylo čerstvě zveřejněno hudební video, které představuje jednu skladbu z alba a ukazuje, co lze očekávat, pokud se vybírá dostatek prostředků. Zájemci, kteří touto formou přispějí, dostanou možnost získat unikátní odměny, např. rekvizity použité ve filmu nebo dokonce i možnost objevit se ve filmu ve formě namalované postavy. Album by mělo vyjít 4. listopadu, kdy proběhne také živé vystoupení a křest v Praze.

Více na http://www.nemuer.com/ nebo na sociálních sítích https://www.facebook.com/nemuer, https://www.instagram.com/nemuer.music

Komentáře

Holkometr

Jak to vidí ostatní?
21045
12654