Poslední sbohem Jaroslavu Šmídovi: Přišlo víc slavných než u Špinarové

Minulý týden odešel do hereckého nebe Jaroslav Šmíd, představitel lékaře v Troškově snímku Doktor od jezera hrochů. V úterý se s ním až v Třebíči loučila celá řada umělců, kteří se s hercem potkali před kamerou či na divadelních prknech. Své poslední sbohem přišli dát herci jako Michal Dlouhý, Miloslav Mejzlík nebo Tomáš Krejčíř, nechybí samozřejmě Zdeněk Troška. Kdo další?

Naprosto zbytečná smrt. Přesně tak se mluví o konci Jaroslava Šmída, který minulý týden podlehl v nemocnici zápalu plic.Poslední rozloučení probíhá ve Šmídově rodné Třebíči, kde vyrostl a kam se také rád vracel. 

A přestože na pohřeb Věry Špinarové, který se konal až v daleké Ostravě, dorazil z českých umělců jen málokdo, za Šmídem se jeho hereckých kolegů vydala celá řada. 

Mezi prvními dorazila například Dana Morávková v doprovodu Tomáše Krejčíře. Nechyběl ani Michal Dlouhý, Miloslav Mejzlík, režisér Ondřej Kepka nebo Lucie Polišenská.

Krejčíř přinesl kytici růží.

Krejčíř přinesl kytici růží.

Dle očekávání přišel dát své poslední sbohem herci také Zdeněk Troška, režisér, který Šmída proslavil. Před několika lety ho totiž obsadil do hlavní role filmu Doktor od jezera hrochů.

Účast Zdeňka Trošky na pohřbu Jaroslava Šmída se předpokládala.

Účast Zdeňka Trošky na pohřbu Jaroslava Šmída se předpokládala.

Naposledy se s ním střetl náhodou zhruba před měsícem. Povídali si a vypadal šťastně. O to ve větším šoku z jeho smrti Troška byl. 

Pohřeb proběhl v Třebíči.

Pohřeb proběhl v Třebíči.

Pohřeb nezmeškala ani Míša Kuklová, která se Šmídem studovala. Právě ona patřila mezi první, kterým se Jaroslav svěřil se svou láskou k mužům. 

Jak sám kdysi vyprávěl, když jí třesoucím se hlasem svěřil, že je gay, pohotově odvětila: „No a co, Zdeněk Troška taky.“

Míša Kuklová dorazila po boku Dominiky Kadlčkové.

Míša Kuklová dorazila po boku Dominiky Kadlčkové.

Do konce života na to pak vzpomínal.

Obřadní síň praskala ve švech. Smuteční hosté neskrývali emoce. Rozplakala se například Patricie Solaříková, Michaela Badinková nebo Eva Decastelo a slzy neudržel ani Miloslav Mejzlík. Atmosféra byla velmi upřímná a komorní.

Ani Miloslav Mejzlík neudržel slzy.

Ani Miloslav Mejzlík neudržel slzy.

Emoce během obřadu byly silné.

Emoce během obřadu byly silné.

Fotogalerie

Komentáře