Jan Tříska je v kritickém stavu v nemocnici. Měl SÁM skočit do řeky z Karlova mostu

Včera večer informovaly zpravodajské servery, že do Vltavy z Karlova mostu spadl muž a zachraňovali ho turisté z výletní lodi. Podle nejnovějších informací se jedná o herce Jana Třísku (80), který má ležet v kritickém stavu v nemocnici. Server showpix.cz přinesl informaci, že se Tříska vážně zranil. Z informací pražských hasičů pak vyplývá, že herec měl dokonce sám skočit.

K tragické události mělo dojít v sobotu odpoledne, kdy se podle všech dostupných informací Jan Tříska (80) měl topit ve Vltavě. Náhoda tomu chtěla, že ve stejnou dobu kolem plula výletní loď a dva lidé jej vytáhli na palubu, kde ho ihned začali oživovat.„Ve spolupráci s operátorkou začali muže oživovat, protože nejevil známky života,“ popsala pro iDNES.cz mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Právě muži z výletní lodi měli muže, který měl být identifikován jako Jan Tříska, přivést zpátky k životu. Do Ústřední vojenské nemocnice jej ale záchranáři převezli v umělém spánku.

Ačkoliv se původně mluvilo o nešťastné náhodě, pražští hasiči mluví o úmyslném skoku. Hasiči asistovali u skoku osoby z Karlova mostu do Vltavy. Pomáhají ZZSHMP s transportem do sanitního vozu,“ napsali na svém twitterovém účtu.

Pád muže do řeky potvrdil i policejní mluvčí Tomáš Hulan: „Mohu potvrdit, že se jednalo o muže ročník 1936, věk 80 let, byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice. Zatím můžeme říct, že podle prvních zjištění v tom nebylo cizí zavinění, ale vyšetřování stále probíhá.“

Bližší informace připravujeme.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:20 22. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  87
 • Tvl
  29
 • Trapas
  24
 • Super
  22
 • Haha
  15
 • Sladký
  9


Komentáře

Expres.cz