Jan Svěrák zraje jako víno. Se šedinami paradoxně omládl

  •   16:00
  • diskuse

Oscarový režisér Jan Svěrák vypadá lépe než kdy dříve. | foto: Koláž expres/Profimedia/Herminapress

Zraje jako víno. Český režisér a syn Zdeňka Svěráka Jan Svěrák vypadá s každým rokem lépe. Prošedivělé vlasy, sexy patka a ležérní look z něj dělají jednoho z nejpřitažlivějších padesátníků českého showbyznysu. No dámy, řekněte samy.

Jeden z nejúspěšnějších filmových režisérů Česka Jan Svěrák (52) uvedl na včerejší tiskové konferenci svůj nový film Po strništi bos, který budou moci zhlédnout diváci v českých kinech od 17. srpna.Na akci dorazil se svým otcem Zdeňkem Svěrákem a vypadal lépe než kdy dříve. Jeho již kompletně prošedivělá kštice, lehce rozhozená patka a ležérní outfit působily nesmírně uvolněným a sofistikovaným dojmem.

Byl prostě sexy!

Mladý Svěrák se těší velkým úspěchům už od 90. let, kdy uvedl na trh svůj fenomenální režijní počin v podobě snímku Kolja. Ten si v zahraničí vysloužil ocenění Oscar a Zlatý glóbus za nejlepší neanglicky mluvený film a sám Svěrák díky němu obdržel také několik nabídek od amerických producentů. Ty však odmítl.

Následoval Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Kuky se vrací a pohádka Tři bratři. Téměř vždy přitom úzce spolupracuje se svým otcem.

Ležérní rozcuch Jana Svěráka působí velice svěže.

Ležérní rozcuch Jana Svěráka působí velice svěže.

Jeho prvním celovečerním debutem byl však legendární snímek Obecná škola z roku 1991, kterého má film Po strništi bos dějově předcházet.

Fotogalerie

Komentáře