Komentář: Jágr v Calgary a ve slevě. Je to pro legendu potupa?

Bude brát až pětkrát méně než v minulém roce. Jaromír Jágr přijal od Calgary nabídku na jeden milion dolarů. Vlastně mu nic jiného nezbylo, chtěl totiž zůstat ve slovutné NHL.

Zdálo se, že se v létě přebíral kupou nabídek. Poté, co mu na Floridě oznámili, že s ním nepočítají, byl Jaromír Jágr v hledáčku snad celé NHL. Samozřejmě, jeho gloriola stále nevyprchala, manažeři uvažovali, zda by se jim proslulý veterán nehodil.Přestože pomalu denně se zjevil jakýsi virtuální zájemce, Jágr stále angažmá neměl. Trénoval na Kladně, čekal, zda se něco nevyvrbí.

Jágrovy požadavky se až do pondělí nepotkaly s nabízenými podmínkami žádného týmu. Šlo o útočníkovo postavení v sestavě, ale především o peníze.

Finance totiž ve světě NHL spoluurčují právě první „veličinu”. Hráči s vysokými smlouvami dostávají prostor, hrají přesilovky, spoléhá se na ně. Logicky je na ně také mnohem větší tlak, ale s tím se naučil slavný matador velmi dobře žít.

Vždyť pod tím presem žije vlastně od začátku zámořské kariéry. Ve většině klubů i národním mužstvu vždy platilo: On to JJ68 nějak zařídí.

Poslední angažmá Jaromíra Jágra byla Florida. Tam už ho nechtějí.

Poslední angažmá Jaromíra Jágra byla Florida. Tam už ho nechtějí.

Teď najednou podepsal kontrakt na milion dolarů, tuto sumu mohou navýšit bonusy. V minulé sezoně si přitom přišel ve Floridě Panthers na 5,5 milionu.

Proto Jágr říká: „Málokdo by mi nabídl něco víc. Na druhou stranu zase není žádný tlak. Být nejhůř placený hráč není na jednu stranu vůbec špatné. Ode mě nikdo nebude chtít padesát, šedesát bodů za sezonu.“

V překladu: (Skoro) žádné peníze, nízký tlak.

Zásadní je však i první Jágrova věta. Je realistická, prostě žádný klub už nebyl ochotný nasypat ultraveteránovi, jemuž bude v únoru šestačtyřicet let, větší peníze. Proto nakonec podepsal za milion, i když průměrný plat v soutěži je takřka třikrát vyšší.

Jágr je tak ve slevě. Ale třeba z něj bude exkluzivní zboží i za tuhle cenu.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:32 31. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  16
 • Super
  9
 • Haha
  8
 • Sladký
  5
 • Cože
  4
 • Tvl
  4


Komentáře