Tropické neštovice a zajetí mezi indiány! Nové informace o zmizení Petra a jeho synů

Pedro, jeho žena Iva, syn Matěj a neteř na narozeninové oslavě na lodi. | foto: facebook

Jachtař Pedro, který se i se syny na dva měsíce ztratil na moři během plavby z Panamy na souostroví San Blas, vyvolal řadu otázek. I přesto, že trojice Čechů byla v pořádku nalezena, stále nebylo jasné, proč vlastně na tak dlouho zmizeli. Spekulovalo se o tom, že tak otec řešil spory v rodině, ale nakonec se ukázalo, že celou posádku lodi postihla vážná tropická nemoc!

Mořeplavec Pedro (50) a jeho synové Lukáš (5) a Matěj (3) si vyrazili na cestu na plachetnici z Panamy na souostroví Las Blas. Poté měli doplout do Kostariky, kde momentálně kvůli práci žije matka chlapců, Pedrova žena Iva (38), která si zde měla syny vyzvednout. K tomu mělo dojít zhruba po měsíci, trojice se jí však neozvala dobré dva měsíce!Vyděšená Iva zburcovala nejen policii, ale také řadu dobrovolníků, kteří pomocí volně dostupných satelitních sledovacích zařízení na internetu pomáhali posádku ztracené lodi ANA hledat.

Nakonec se podle fotografie podařilo trojici identifikovat americkému jachtaři v přístavu Portobelo. Druhý den se podařilo Ivě s manželem spojit a ten měl pochopitelně co vysvětlovat. „Kvůli nemoci museli zůstat v domorodé vesnici, kde není signál, a nemohli cestovat podle plánu,“ znělo oficiální vyjádření rodiny.

To však vyvolávalo řadu pochybností především v Pedrových přátelích, kteří dobře věděli, že jachtař s oblibou tráví čas mezi indiány a příliš se nesžil s mobilním telefonem. Podezřívali ho, že buď s chlapci na dlouhou dobu odcestoval manželce natruc, nebo věděl, že by jej se syny k indiánům nepustila, a tak jí skutečný plán cesty zkrátka zatajil.

Naštěstí pro Pedra se ale vše velmi rychle vyjasnilo. O tom, jaká tajemná nemoc trojici Čechů zabránila v plavbě, informoval na jachtařském fóru blízký přítel rodiny. Byli zaseklí v nějaké indiánské vesničce bez telefonu a spojení se světem. Měli nějaké tropické neštovice, tak nemohli dva měsíce odplout. Ale teď už jsou v pořádku,“ uvedl.

Podle ministerstva zahraničí by měli nyní dokončit plavbu na souostroví San Blas a poté se vrátit domů. Zda se již setkali s matkou Ivou, rodina nesdělila.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:07 7. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  7
 • Tvl
  5
 • Super
  4
 • Cože
  4
 • Sladký
  4
 • Haha
  3


Komentáře