Imigrační centrum v Ruzyni štve místní obyvatele: „Stává se tady z toho žumpa!“

 •   10:46
 • diskuse

Tento mladík by prošel. | foto: Profimedia.cz

Ministerstvo vnitra zřídilo obří imigrační centrum v pražské čtvrti, která byla podle obyvatel do té doby idylická. Nyní žadatelé o azyl děsí rezidenty, šíří se obavy posílat děti ven samotné, vznikají problémy s parkováním a v místě se zhoršují hygienické podmínky. Radnice zatím nemůže dělat nic.

Imigrační a azylové centrum s desítkami postávajících cizinců v těsné blízkosti knihovny, pár desítek metrů od základní školy, leží v žaludku místním na ruzyňském sídlišti Dědina. Není divu.Pracoviště dokáže denně odbavit přes 700 žadatelů a poměry v místě se drasticky mění. Navíc se místních ani městské části na zřízení takového pracoviště neptal.

„Žiji tady pětadvacet let a v poslední době se tu poprvé necítím jako doma. Imigranti se nám tu houfují v obrovském množství, kouří jak fabriky a zem je pokrytá špačky z cigaret. Nic o těch lidech nevíme a mám z jejich přítomnosti nepříjemný pocit,“ řekla Expresu paní s plnými nákupními taškami a podobné zážitky mají i další.

Přitom situaci na četné žádosti občanů musí řešit městská část Praha 6. Na rozhodnutí Ministerstva vnitra neměla žádný vliv. „Jakmile se pan ministr vrátí z třítýdenní zahraniční cesty, tak se neprodleně setká s panem starostou a budeme společně věc řešit,“ řekl mluvčí městské části pro TV Prima.

„Ti lidé se tady pohybují ve velkých počtech v místech, kde byl dříve klid. Nechce se mi pouštět samotnou dceru do školy, sám mám smíšené pocity, když míjím skupinky podivných chlápků. Také mi vadí, že se z čistého sídliště stává žumpa. Návštěvníci centra tady bez cavyků vykonávají malou i velkou potřebu, kde je napadne,“ stěžuje si otec malé Šárky.

Na obtíž jsou místním také automobily s reklamami cílícími na žadatele o azyl. Ty totiž často stojí ve výjezdech z garáží a místní nemohou vyjet třeba do práce. „Uvidíme, co přesně obci vadí a myslím si, že případně najdeme jinou vhodnou budovu v Praze, která bude méně obtěžovat lidi ve svém okolí,“ tvrdí ministr Milan Chovanec.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:46 14. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  37
 • Cože
  14
 • Trapas
  10
 • Super
  9
 • Haha
  8
 • Sladký
  4


Komentáře