Hlídka si všimla zloděje, který s dámskou kabelkou pelášil od hřbitova

Na povedené kvítko natrefila policejní hlídka ve Velké Bystřici na Olomoucku. Zachránili tak okradené ženě kabelku, se kterou uháněl směrem od hřbitova, což bylo policistům podezřelé, a proto muže zadrželi.

Policisté obvodního oddělení Velká Bystřice zahlédli v ulici Hliník ve Velké Bystřici muže, který utíkal směrem od hřbitova. „V ruce držel dámskou kabelku. Vzhledem k tomu, že se jim to zdálo podezřelé, za mužem se vydali. Ten je však zpozoroval a kabelku při běhu odhodil. Policisté ho dostihli, zadrželi a převezli na policejní služebnu,“ popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.Odhozenou kabelku policisté sebrali. „Zjistili, že se jedná o 18letého muže z Ostravska, který se krátce předtím vloupal do auta značky Škoda Superb, jež bylo zaparkované na parkovišti u hřbitova ve Velké Bystřici. Rozbil okno a ze zadních sedadel odcizil dámskou kabelku. Kromě peněženky s finanční hotovostí 2 410 korun, několika eur a zlotých, osobních dokladů poškozené a jejích rodinných příslušníků a tří platebních karet se v kabelce nacházel také mobilní telefon a dioptrické brýle za 5 000 korun. Celková škoda byla vyčíslena na 16 000 korun, poškození auta na předběžně 9 250 korun,“ uvedla mluvčí.

Kabelku s celým obsahem policisté vrátili její majitelce. „Mladý muž není pro policisty žádným nováčkem. V nedávné minulosti byl za obdobnou trestnou činnost Okresním soudem v Ostravě odsouzen a potrestán. Nyní je podezřelý hned ze tří trestných činů – trestného činu krádež, trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a trestného činu poškození cizí věci. Za to mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí.

Komentáře