Sci-fi se stává skutečností: Hackeři zapisují počítačové viry do DNA!

DNA je skvělá materie, do které zapisovat viry a jiná data. | foto: Profimedia.cz

Když jste něco takového před lety četli v béčkovém komixu, nejspíš jste se tomu smáli. Nyní je to ale realita, hackeři totiž skutečně začali zapisovat počítačové viry a malware, škodlivé programy, do DNA! Jak je to možné a k čemu je to dobré?

DNA je velmi mocný nástroj. Něco tak malého dokáže nést informaci o podobě celého živočicha a vědci mají za to, že jediná kapka DNA by byla schopna obsáhnout veškerou historii lidstva. Proto se o ní uvažuje jako o možnosti, jak v budoucnu ukládat data, kterých lidé neustále generují nekonečné množství.Toho se rozhodli využít také dnešní hackeři, kteří podle vědců byli schopni vytvořit vlastní šroubovice DNA, do kterých nyní zapisují počítačové viry a malware, škodlivé programy, pomocí kterých se obvykle hackeři obohacují na úkor druhých.

Viry, zapsané v DNA, jsou pro člověka nebo zvíře, které je nese v sobě, neškodné, ale je možné je takto velmi rychle a nenápadně přenášet a posléze šířit, aniž by si toho kdokoli měl šanci všimnout. Předpokládá se, že až bude v budoucnu možné skenovat lidské tělo a číst z něj informace podobně, jako je to již dnes možné například s otisky prstů nebo obrazem rohovky, budou hackeři schopní prolomit jakékoli bezpečnostní opatření, aniž by hnuli prstem!

Fotogalerie


Komentáře