Dejte si pozor! Na Facebooku se šíří nebezpečný virus. Poradíme vám, jak na něj

Na nový vir na Facebooku si dejte pozor! | foto: Koláž Expresu

Jako lavina se nezastavitelným způsobem valí vir, který vám může zničit život. Stačí trocha nepozornosti a kvůli práci vynalézavých hackerů se lehce dostanete do problémů. O jaký virus se jedná a jak se proti němu zaručeně ubráníte?

Žhavá novinka na Facebooku, která vás rozhodně nepotěší. To je nový vir, jenž vás hravě může zničit. Vše začne tak, že vám z falešného profilu napíše někdo, kdo se vydává za vašeho přítele.Tento člověk, který píše skrz zkopírovaný profil vašeho kamaráda, vás požádá o telefonní číslo. Pokud si řeknete, že třeba váš kamarád ztratil mobil a chce s vámi být v kontaktu, tak mu jistě číslo poskytnete. A tím se dostanete do problémů, ze kterých není cesty zpět!

Přijde vám obratem SMS zpráva, ve které je kód. Ten kód po vás člověk vydávající se za vašeho přítele samozřejmě chce zpět. Pokud mu ho pošlete, problémy můžou začít.

Jeden ze zdrojů redakce Expres.cz uvádí, že drzý hacker se tak snadno dostane k vašim osobním datům. Někteří prý dokonce přišli o peníze z účtu! Jiný zdroj zase lituje toho, že poslání výše zmíněného kódu stálo nekřesťanské peníze.

Nereagujte na žádosti podezřelých profilů!

Jak se tomuhle viru ubránit? To je celkem jednoduché. Stačí nepřijímat v tuto dobu žádné žádosti o přátelství a neodpovídat na zprávy od neznámých uživatelů. To zní ale celkem brutálně, zvlášť pak pro „facebookové maniaky“.

Tak takhle to probíhá.

Tak takhle to probíhá.

Pokud vás tato varianta neuspokojila, tak by mělo snad stačit to, že si nebudete přidávat „podezřelé profily“. To znamená profily, které se vydávají za vaše kamarády. Na první pohled jsou téměř k nerozeznání, ale když si dáte tu práci, jistě poznáte, zda se jedná o fake, či nikoliv.

Stali jste se obětí tohoto drsného facebookového viru? Neváhejte a pište na tip@expres.cz!

FotogalerieKomentáře