Koukalová TO má ráda před závodem! Trenér ji měl za dě*ku a lidsky zklamal

Kniha největší české biatlonové hvězdy, která se rozhodla ukončit kariéru s lehkou příchutí skandálu, ještě více umocňuje už tak dostatečný rozruch kolem její osoby. „Jiná Gabriela Koukalová“ nechává nakouknout pod pokličku osobnosti výjimečné sportovkyně a vypořádává se s mnoha negativními zážitky z minulosti. Kromě desetiletí s bulimickými potížemi je zde všudypřítomná hořkost vycházející ze vztahu k trenérovi Jindřichu Šikolovi a dojde i na pikantní detaily.

Kdo by si myslel, že je Gabriela Koukalová nějaká panenka z výkladní skříně, byl by na omylu. Od mládí byla spíš rebel, přiznává útěky z domova, poflakování s punkery, kouření trávy i konzumaci houbiček. I proto je možná tak trochu jiná a do klasického obrázku vrcholové sportovkyně a olympijské medailistky nezapadá.V knize nešetří kritikou především ke svému bývalému trenérovi Šikolovi, jehož viní z impulsu, který vedl k počátkům jejích problémů na pomezí bulimie a anorexie. Koukalová je přesvědčená, že problémy se zažíváním započaly poté, co si na Gabrielu zasedl a při závodech ve Švédsku jí naházel jídlo do záchodu. V jiných případech jí měl u zrcadla nadávat, že je odporná, nechutná a tlustá, přestože vážila 58 kg. Poté se prý začala nenávidět.

„Lidsky je pro mě Šikola jedním z největších životních zklamání. Ale i když se mi to teď těžko přiznává, bez něj bych nikdy nebyla tam, kde jsem teď. Jako trenér je výborný a kromě rodičů jsem v začátcích nikoho lepšího mít nemohla. Hlavně ve střelbě mě toho naučil strašně moc,“ říká vítězka ankety Sportovec roku s hořkostí.

Se Šikolou musela Gábina bojovat i kvůli svému typickému líčení při závodech, které jí vyneslo pověst atraktivní závodnice, přestože se jí za malování často někdo vysmíval.

Gábina si ráda před závodem dopřeje sex a cítí se dobře.

Gábina si ráda před závodem dopřeje sex a cítí se dobře.

„V šestnácti mi Šikola řekl, že jsem zmalovaná jako děvka. ‚Běž se odlíčit a vrať se zpátky,‘ poslal mě ze stadionu na pokoj. Dotklo se mě to a natruc jsem nešla,“ říká Koukalová s tím, že na olympiádě ve Vancouveru 2010 se ještě nemalovala skoro žádná z biatlonistek, ale dnes je to pět z deseti a řasenku používají snad všechny závodnice.

Vlastní hlavu má biatlonistka i co se týká tabu sexuálních radovánek před samotnými závody. „Vím, že někteří trenéři neradi vidí, když se jejich závodníci před výkonem vyčerpávají sexem, ale já na to nevěřím. Naopak si myslím, že ženám sex pomůže a dostane je do pohody,“ říká sportovkyně, která si naopak tělesných radostí dopřeje ráda a dokonce prozrazuje, jaké má při „zakázaném sexu“ pocity.

„Pro mě je to dokonce něco jako meditace. Když člověk dělá něco, u čeho je mu dobře, nemůže to přece mít špatný vliv na výsledek. Pokud to samozřejmě nepřehání a noc před závodem nedělá tříhodinovou gymnastiku,“ podělila se o své zkušenosti Gabriela Koukalová a přiznala, že kvůli zažívacím problémům a častému zvracení ztratila dávicí reflex.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:36 10. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  267
 • Super
  110
 • Tvl
  40
 • Haha
  33
 • Sladký
  18
 • Cože
  17


Komentáře