Kamarádka Jakuba Jandy, co nefandí Zemanovi: Kdo je žena ve vedení „ministerstva pravdy“?

Právnička Eva Romancovová je koordinátorkou Centra proti terorismu a hybridním hrozbám. | foto: reprofoto Česká televize

Eva Romancovová je takový malý fantóm ministerstva vnitra. Poslední roky tam strávila coby právnička, nyní má tato žena na starosti kontroverzní projekt s názvem Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, kterému se přezdívá „ministerstvo pravdy“. Co je tato dáma vůbec zač?

(Zatím) neznámá žena známého manžela, to je Eva Romancovová, koordinátorka projektu ministerstva vnitra, přezdívaného „ministerstvo pravdy“. Narozdíl od jejího muže, profesora a politologa Michaela Romancova, který je odborníkem na Rusko, o ní se toho na sociálních sítích příliš nedozvíte.

Právnička Romancovová strávila poslední roky na ministerstvu vnitra, ve své nové pozici se sama označuje jako prostá subalterní úřednice. Stejně jako centrum, které nyní vede, je akční především na Twitteru.

A i když se téměř nedá dohledat žádná pořádná fotografie, příspěvky, které právě na této sociální síti sdílí, vypovídají ledacos. Například to, že Romancovová přinejmenším sympatizuje s analytikem a politickým komentátorem Jakubem Jandou.

„Jakube, je Silvestr, přestaň pracovat :),“ okomentovala jeden jeho příspěvek, který pak sdílela na vlastním profilu.

Romancovová se evidentě velmi přátelí s analytikem Jakubem Jandou.

Stejně, jako její manžel, také často sdílí sloupky a texty od českého novináře ruského původu Alexandra Mitrofanova, který se věnuje tématu ruské propagandy. Jeden z nich s poznámkou „Kandidát na US prezidenta předkládá národu příběhy psané v Kremlu.“

Podle všeho Romancovová není velkou fanynkou prezidenta Zemana. Ten ostatně její CTHH označil za novodobého Koniáše a jeho pravá ruka Ovčáček zase projekt častuje titulem Český úřad pro tisk a informace.

Další sdílený příspěvek napovídá, že Romancovová není moc velkou fanynkou prezidenta Zemana, minimálně se jí nelíbí jeho vztahy s Ruskem.

Na jejím profilu se objevila satirický koláž, na níž ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov Zemanovi „radí“, že hlavní je „Zapírat, zapírat, zapírat, nikdy se neomlouvat a hlavně se u toho tvářit jako idiot!“

Nelíbila se jí ani kauza kolem Jiřího Bradyho. Když se na jeho podporu sešly tisíce lidí na Staroměstském náměstí, retweetla leteckou fotografii z profilu Lidových novin a povzdechla si nad tím, že si někdo dovolí staré manžele Bradyovi osočovat ze lži.

Jak moc bude Romancovová CTHH ovlivňovat a kam ho povede, to zatím můžeme jen napjatě očekávat. Pokud ale dojde na třenice mezi „ministerstvem pravdy“ a Hradem, bude to zřejmě napjaté.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:53 5. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  41
 • Super
  15
 • Tvl
  11
 • Haha
  10
 • Cože
  10
 • Sladký
  8
Komentáře