Bundy otočit! Superhrdinka Ledecká je podruhé zlatá

Neuvěřitelné. Epochální. Superhrdinka STR, tedy Ester Ledecká, má druhé zlato z olympiády. Češi pod sjezdovkou, kde se jel paralelní obří slalom na snowboardu, mohli podruhé otočit bundy. Místo bílé nasadili zlatou!

Druhá sobota olympiády, druhé zlato pro Česko. Jen to jméno vítězky je stejné: Dvaadvacetiletá Ester Ledecká nedala soupeřkám ani nejmenší šanci, aby jí sebraly zlato v jejím hlavním sportu, v paralelním obřím slalomu na snowboardu.

Zatímco její první zlatá v sjezdařském superobřím slalomu byla světovým šokem, ta druhá naprosto očekávatelná.

Ester Ledecká v cíli paralelního obřího slalomu.

Ester Ledecká v cíli paralelního obřího slalomu.

Ale možná o to složitější bylo ho získat. Ledecká mohla jen ztratit. Tlak na její osobu, byť její okolí tvrdí, že si ho nepřipouští, byl enormní.

Česká hrdinka Ester ho překonala, nenechala se semlít.

„Tlaku je dost. Ale zároveň si myslím, že zlato je buď zátěž na krku, nebo vám dodá křídla. A my se na to díváme tak, že už jedno má. Cokoli dalšího je bonus. Užijeme si to. Pojedeme na výhru. A je to,“ slíbil před závodem americký trenér české hvězdy Justin Reiter.

Povedlo se.

Stejně tak se potvrdila další Reiterova slova. Ta, která pronesl na podzim pro slavný americký deník New York Times: „Ester Ledecká je jedním z nejlepších sportovců planety.“

Ester Ledecká volila při závodě červenou dráhu.

Ester Ledecká volila při závodě červenou dráhu.

Je to tak. Vůbec poprvé v historii získala jediná žena dvě zlata na olympiádě ve dvou sportech. „Myslím, že se Ester vyrovná i Věře Čáslavské,“ přirovnal předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval Ester Ledeckou k proslulé gymnastce.

Ledecká na snowboardu válela. Byla naprosto dominantní.

Vyhrála kvalifikační jízdy, proto mohla volit dráhu, proto si vybírala tu červenou, pro závodnice rychlejší.

V osmifinále čekala Ledeckou obhájkyně zlata Patrizia Kummerová ze Švýcarska, která v kvalifikaci obsadila překvapivě až šestnáctou příčku. Dvě velké favoritky na sebe narazily i v Soči před čtyřmi lety, kde osmnáctiletá Češka na zkušenou Kummerovou nestačila ve čtvrtfinále. Ledecká tentokrát dominovala, vyhrála o 71 setin.

Snad jediný zádrhel přišel v semifinále. Češka od začátku prohrávala s Němkou Ramonou Theresií Hofmeisterovou, ale pak zabrala, soupeřku předjela.

Jasně si dojela i pro zlato, ve finále zdolala o osm let starší Němku Selinu Jörgovou.

Pchjongčchang – to prostě byla olympiáda Ester Ledecké.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:34 24. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  40
 • Cože
  7
 • Sladký
  7
 • Haha
  6
 • Trapas
  6
 • Tvl
  6
Komentáře