DVTV cenzuruje Emmu Smetana za průšvih s Brichtou. Ale nedaří se…

Emma Smetana je opět kritizovaná za své novinářské výkony. Tentokrát pro nevybíravý útok na Aleše Brichtu za podporu SPD. | foto: koláž Expres.cz

Emma Smetana a její žurnalistická praxe. To je vděčné téma nejen pro „kolegy“ z oboru, ale i další komentátory, které výkony této novinářky udivují. Zapomeňte na její vyjádření k odchodu z TV Nova, dokonce i na ostudný rozhovor s hvězdným režisérem Emirem Kusturicou, nyní frčí „kauza Brichta“. A současně i neprofesionální postoj produkčního týmu DVTV, který se zpětně snaží o autocenzuru. Marně.

Možná jste zaregistrovali ostré výroky Okamurovy pravé ruky a blízkého spolupracovníka Svobody a přímé demokracie Jaroslava „Večerníčka“ Nováka na účet moderátorky DVTV Emmy Smetana.Moderátorku respektovaného internetového pořadu nazval nevychovanou krávou na facku. Důvodem byl její pokus o investigativní žurnalistiku před volebním štábem SPD, kde chtěla rozhovor se zpěvákem Alešem Brichtou.

Na video z tohoto incidentu původně upozornil server ParlamentniListy.cz, když ho předtím DVTV raději ze svého facebookového profilu stáhla. Podstatou celé zápletky je pokus o vynucení „přiznání“ Aleše Brichty, že podporuje SPD a účastní se událostí ve volebním štábu strany, kam někteří novináři neměli přístup. To vše se odehrávalo ve chvíli, kdy se těžce nemocný zpěvák vydal ve společnosti Jaroslava Nováka na cigaretu ven z budovy štábu.

22.října 2017 v 22:40, příspěvek archivován: 31.října 2017 v 11:16

VIDEO: Video Facebook Honza Rylich 22. 10. 2017 22:40

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

"DVTV natočila rozhovor se zpěvákem Alešem Brichtou. Co si o tom myslíte?" (FB stránky DVTV, včera v 17:30)

Myslím si, že trapnější pokus o "rozhovor" jsem v médiích už dlouho neviděl; a přijde mi to hluboko i pod úroveň Blesku, natož DVTV. A že by se za to DVTV a Emma Smetana měli spíš omluvit, než to vystavovat na FB. #fail

Btw, dnes odpoledne (kolem šesté) bylo video stále online (90 tisíc zhlédnutí, 750+ lajků, 78 sdílení); zhruba před hodinou jsem ho tam už nenašel. Nicméně omluva nebo jakékoliv vyjádření stále chybí; poslední příspěvek jen vyzývá k podpoře DVTV v anketě Křišťálová Lupa. Tak určitě.

Trapnost celé situace mohli posoudit zájemci i poté, co televize DVTV nechala usvědčující materiál smazat, a to na YouTube. Jenže opět zasáhla produkce pořadu, když nechala administrátory důkazní materiál o schopnostech Emmy Smetana odstranit. „Toto video již není k dispozici. DVTV si nárokuje autorská práva,“ objevila se omluva na místě videa. Do té doby už mělo tisíce zhlédnutí a množství peprných komentářů na „novinářku“ i celou televizi. 

Na svém facebookovém profilu však celý materiál uchoval a patřičnými souvisejícími informacemi opatřil publicista informatik Jan Rylich, který za reuploadem inkriminovaného opět videa stojí. „Vzhledem k tomu, že admini DVTV ve stylu Stalina či Velkého bratra smazali jak původní video, tak i komentáře, které o něm hovořily, rozhodl jsem se ten ‚rozhovor‘ zazálohovat nejen na Facebooku a Google+, ale i na YouTube, aby ten ‚majstrštyk objektivní novinařiny‘ nezmizel,“ uvedl ke své aktivitě.

DVTV zatím mlčí a sbírá kritiku, což se internetové televizi nehodí do krámu. Zvláště pro načasování celého skandálku, jenž probíhá v době uzávěru hlasování Křišťálové lupy. Tu by si tým DVTV moc přál. Bude mít DVTV dostatek sebereflexe, aby uznala, že s Emmou Smetanou šlápla vedle?

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:12 28. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  150
 • Trapas
  26
 • Tvl
  22
 • Haha
  21
 • Cože
  11
 • Sladký
  11


Komentáře