Rozzuřený Ringo Čech: „Namaluju obraz Drtinové, její vnoučata se budou stydět!“

Superlídr Strany práv občanů František Ringo Čech se cítí podveden a očerněn. Konkrétně činem moderátorky DVTV Daniely Drtinové, která mu ve svém pořadu předložila fotografii z roku 1977, kde stojí při shromáždění umělců v Redutě, spolu s Karlem Gottem, a údajně podepisuje Antichartu. To Ringo naprosto odmítá, jde prý o nesmyslnou interpretaci záběru a v XTV líčí historii nepřátelství s někdejší parlamentní zpravodajkou České televize.

Zemanův člověk v podhradí, jak se František Ringo vnímá, je celou událostí na nejvyšší míru rozhořčený. Myslí si, že jde o předvolební útok a vyřizování osobních účtů.„Přiznávám, že nestydatost a drzost DVTV mě zaskočila, když vyhrabali téměř 40 let starou záležitost. Člověk se špatně hájí, zvlášť když na mě byly vidět ty rozpaky, protože jsem šel na politickou debatu,“ říká emotivně v pořadu Luboše Xavera Veselého.

A následně se Čech rozhodl seznámit národ s tím, jak to vlastně s Danielou Drtinovou má, a odhaluje dlouholeté ústrky, za něž je tato novinářka zodpovědná: „To nepřátelství, v uvozovkách, s Drtinovou je dlouhého data. Ona dělala, myslím, zpravodajku v Parlamentu, když já jsem byl poslancem. Poslanci jí říkali Cyrano, podle nosu. Na hrubý pytel hrubá záplata. Cyrano jednou strašně urazila mého kamaráda, ponížila ho. A já, který se zastávám všech utlačovaných, jsem vystartoval a někam ji poslal. A ona si šla na mě stěžovat k předsedovi Sněmovny.“

Následně Ringo připomíná o mnoho let pozdější výstup v DVTV, kdy podle něho Drtinová dostala nakládačku v debatě o migrantech a znásilnění malého štěňátka, což v moderátorce pořadu muselo další dlouhé roky hnít. Když přišel do pořadu nyní, opět po delší době, netušil, co se na něj chystá.

Totiž odhalení, že je lhář a signatář Anticharty. Tu ale prý za něho a Jiřího Schelingera podepsala nějaká sekretářka, aby neměli problémy.

„Ta nestydatost! Tady před volbami stojí za hranicemi stotisíce nepřátel a ona si se mnou vyřizuje účty. Ta nespala, jak se těšila, ta nemohla oko zamhouřit, jistě teď ještě slaví. Ona si začala, takže impérium vrátí úder, počkej, babo Drtinová,“ hrozí František Ringo Čech a odhaluje něco ze svých plánů.

„Namaluju obraz ‚Drtinová v lázni‘. Já už tu nebudu, ona tu nebude a její vnuci uvidí můj obraz v Národní galerii a budou se za ni stydět. Zlo se má trestat.“

Fotogalerie

Komentáře