Firma Dove byla nařčena z rasismu, musela se omluvit za skandální reklamu

Firma Dove musela stáhnout rasistickou reklamu. | foto: Facebook

Firma Dove má pořádný mediální průšvih! Na svém facebookovém profilu totiž zveřejnila reklamu, ve které se po umytí sprchovým gelem afroamerická dívka „svlékne“ do běla. Po vlně kritiky firma reklamu stáhla a za své pochybení se omluvila. I přesto se však mnozí stále podivují, jak něco takového Dove vůbec mohl dopustit. Je však reklama skutečně natolik závadná?

Firma Dove, známý výrobce tělové a vlasové kosmetiky, čelí na internetu drsné kritice. Veřejnost totiž pobouřila následující reklama, kterou firma zveřejnila na svém facebookovém profilu! Kritici mají autorům spotu za zlé, že se v něm mladá černoška svléká „do bíla“, navíc s hashtagy, jako je „100% čistota“ a podobně.

Z Facebooku byla reklama po vlně kritiky stažena. Místo toho vydala firma prohlášení, ve kterém se za tento přešlap omlouvá: „Firma Dove chce reprezentovat krásu rozmanitosti. V příspěvku, který jsme tento týden zveřejnili, jsme na duchaplné znázornění žen různých typů pleti dostatečně nemysleli a velmi nás mrzí nevole, kterou to vyvolalo. Tato zpětná vazba je pro nás důležitá a budeme se jí v budoucnu řídit.“ 

Zda je reklama skutečně natolik zavrženíhodná, je na posouzení každého jednotlivce, avšak skutečnost, že negativně zapůsobila na takové množství lidí, naznačuje, že to nelze brát na úplně lehkou váhu.

Možná by proto bylo pro příště lepší podobně kontroverzních témat se vyvarovat! 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:26 6. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  15
 • Super
  8
 • Cože
  7
 • Trapas
  7
 • Tvl
  7
 • Sladký
  5


Komentáře

Mohlo by vás zajímat