Nový Jágr: Mladík Pastrňák okouzluje NHL jako před lety číslo 68

 •   5:00
 • diskuse

Nástupce a legenda. David Pastrňák by mohl v NHL navázat na časy Jaromíra Jágra. | foto: ČTK

Zase dva góly, v noci na pátek proti Coloradu. Za poslední tři zápasy celkem pět. David Pastrňák, dvacetiletý kluk z Havířova, který každou branku posílá do nebe tátovi, je novou hvězdou NHL. Druhým nejlepším střelcem.

Jeho Boston Bruins hráli v půlce týdne proti Floridě Panthers. Medvědi proti Panterům. David Pastrňák proti Jaromíru Jágrovi. Talent proti legendě. Hokejový bard skóroval, ale mladík ho předčil.Pastrňák rozhodl zápas, v prodloužení předvedl úchvatnou akci. Z obránce udělal kompars, brankář jako kdyby tam nebyl. Připomněl tak akci velkého Jaromíra z finále Stanley Cupu proti Chicagu v roce 1992.

https://www.youtube.com/watch?v=qqpfK5qoChQ

Tehdy bylo maestrovi dvacet let. Stejně jako dnes Pastrňákovi.

Nejen proto je útočník s číslem 88 považován za toho, kdo by mohl navázat na odkaz pomalu (ale opravdu pomalu) končící hvězdy.

Šikula přezdívaný Pasta dává také podobné góly jako tehdy mladý Jágr. Klička, blafák, skoro ponížení soupeři.

„Je to super. Zatím mi to tam padá, ale hlavní pro mě je, že se nám teď konečně zase daří vyhrávat jako týmu. Osobně si myslím, že jsem zase trochu vyzrál a zlepšil se. Pořád bych ale nějaké velké závěry nedělal, máme za sebou čtvrtinu sezony,” řekl Pastrňák v rozhovoru pro server Aktuálně.

Nyní je v tabulce kanonýrů na druhém místě. Dal stejně branek jako vedoucí Sidney Crosby. Pastrňák potřeboval na osmnáct tref třiadvacet zápasů, Crosby o dva méně. Třetí finský osmnáctiletý zázrak Patrik Laine je na metě sedmnáct. Odehrál však už třicet utkání.

Fotogalerie

Jenže zatímco Crosby byl kanadským vyvoleným, jasným nástupcem největšího hráče historie Waynea Gretzkyho, Pastrňák musel projít trnitou cestou. Vychovávala ho mamka, když zlomil hokejku, musela vyrazit na brigádu. „Byla jsem máma i táta,” prozradila paní Pastrňáková. S manželem, bývalým hokejistou Milanem, se rozešla.

Později se pokusili dát manželství dohromady, jenže to se nepovedlo, navíc Pastrňák senior musel bojovat s rakovinou. Čtyři dny před Davidovými sedmnáctinami tuhle válku prohrál.

To už syn působil ve Švédsku. Na severu Evropy se omlátil, v Södertajle se zlepšil v hokeji, angličtině i v životě. Proto byl v sedmnácti draftován (vybrán) Bostonem jako budoucí hráč v nejtěžší lize světa, v NHL.

„Myšlenka na tátu byla to první, co mi proběhlo hlavou, pak jsem hned objal mámu, která tu byla se mnou. Oni jsou dvě nejdůležitější osoby v mém životě,” vykládal na draftu. “Je strašná škoda, že táta u toho nemohl být, ale on to stejně viděl, jen z jiného místa, měl to z VIP... Musím to brát pozitivně, nejde to jinak. Jsem strašně rád i za něj, vím, že by byl pyšný.“

To by byl i dnes. Když je z jeho syna hvězda. NHL.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 9. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  17
 • Haha
  13
 • Cože
  11
 • Trapas
  11
 • Tvl
  10
 • Sladký
  7


Komentáře