jít naiDNES.cz

5 věcí, které zklamaly i překvapily na pohřbu Vlasty Chramostové

Poslední rozloučení s herečkou a disidentkou Vlastou Chramostovou, která zemřela v nedožitých 93 letech, se neslo v důstojném duchu. Národní divadlo praskalo ve švech, herečtí kolegové drželi čestnou stráž a všichni přítomní jí na poslední cestu aplaudovali vestoje. I v tom smutku a bolesti se našly momenty, kdy se lidé usmívali, kdy je někdo překvapil, někdo i zaskočil. Co se na prknech, která znamenají svět, událo nejpodivuhodnějšího?

Herečka Vlasta Chramostová by si přesně takové rozloučení přála. Národní divadlo jí leželo u nohou, bylo narváno k prasknutí a její poslední „představení“ nemělo chybu.

Přišli ti, které milovala, a současní politici respektovali to, že je na pohřbu, byť se státními poctami, nechtěla. Poslednímu rozloučení by se nedalo skoro nic vytknout. I když pár výjimek by se najít dalo.

1.Nevhodně oblečená Bára Štěpánová

Bára Štěpánová

Bára Štěpánová

Herečka smutnila nad smrtí své přítelkyně, kterou tolik obdivovala. „Mám na Vlastu Chramostovou krásnou vzpomínku z oslavy jejích devadesátých narozenin, kde jsem měla tu čest přečíst její texty. Byl to pořádný mejdan. Byla to vynikající žena,“ uvedla. 

Bára Štěpánová

Bára Štěpánová

Herečka se bohužel neoblékla ani na poslední rozloučení moc vkusně. Sice se snažila být alespoň v tmavé barvě, ale její styl oblékání byl a je poněkud zvláštní. Ani do Národního divadla si třeba nevzala elegantní boty, přišla v těžkých kožených botách.

2.David Matásek zklamal oblečením

Kdo byl určitě nejhůře oblečen na tak velkou událost, byl herec známý jako Kendy z Básníků. Dorazil v černých džínách a podivném svetru, který vypadal spíše jako tepláková bunda, a na očích měl pilotky.

David Matásek

David Matásek

Kdyby byl schován mezi smutečními hosty, možná by se to ztratilo, ale Matásek držel u rakve čestnou stráž, kdy vedle  starších herců v oblecích vypadal jako druhý kytarista z kapely Orlík. Vlastně on jím byl.

3.David Prachař nadchl skvělým proslovem

Všechny přítomné překvapil impozantní a hlavně hodně lidský projev hereččina kolegy. Dokázal všechny smuteční hosty rozesmát i rozbrečet. 

V Národním divadle probíhá pohřeb Vlasty Chramostové.

V Národním divadle probíhá pohřeb Vlasty Chramostové.

„V jejím jméně je obsaženo ‚vlast‘, ‚chrám‘ a ‚most‘. To je dost neuvěřitelné. To byla Vlasta, všechno tohle dohromady,“ uvedl herec.

A především přímo na prknech Národního divadla, před rakví s ostatky Vlasty Chramostové, odrecitoval pasáž ze Cyrana, v němž herečka hrála Roxanu. „Vivat Vlasta!“ zakončil řeč tímto zvoláním.

4.Exministra Jana Rumla nikdo nepoznal

Na pohřbu se po delší době objevil polistopadový ministr vnitra a později senátor Jan Ruml. Bývalý politik vypadal, že není zrovna fit. Byl pohublý, působil ospale a sotva šel. Mnoho přítomných ho nemohlo ani poznat, jak se za ta léta změnil.  

Jan Ruml

Jan Ruml

I když na něm bylo poznat, že je hodně unavený, ani tak se nenechal zastavit, aby se naposledy poklonil své kamarádce. 

„Vzpomínám na ni jako na tvrdohlavou, milující a sebeironickou ženu. Tak si ji budu pamatovat,“ sdělil.

5.Linda Rybová si špitala s režisérem Brabcem

Zatímco její manžel David Prachař pronesl velmi úchvatnou smuteční řeč, herečka Linda Rybová seděla vedle režiséra Jaroslava Brabce, s nímž si po celou dobu rozloučení něco špitala. Asi oba vzpomínali na Vlastu, jaká to byla skvělá a odvážná žena.

Linda Rybová s Davidem Prachařem, Jan Dolanský (telefonuje) a Ondřej Pavelka.

Linda Rybová s Davidem Prachařem, Jan Dolanský (telefonuje) a Ondřej Pavelka

Bylo vidět, že jsou si blízcí. I do divadla přišli všichni společně a navzájem se drželi, aby nepropadali smutku. Chtěli si Vlastu Chramostovou uchovat jako za všech okolností vtipnou ženu.

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat