Fešák Polívka o zranění páteře: Necítil jsem nohy, doktoři nevěděli, co se mnou

Vladimír Polívka promluvil o zraněních v seriálu První republika i v reálném životě. | foto: Koláž Expres.cz

Vladimír Polívka (29) se v seriálu První republika coby poručík Jan Andrle nenudí. Nešťastná láska, ošklivé zranění, to je na jednu postavu víc než dost. Sám si kvůli záludnému úrazu páteře sáhl na samé dno. Ani lékaři totiž v prvních chvílích netušili, co může být příčinou jeho obtíží.

„Měl jsem zranění páteře, kompresní odraženinu míšního nervu, kdy jsem dvě hodiny necítil nohy a oni přesně nevěděli, co to může být. Bylo to opravdu nepříjemné, takže jsem si i díky této zkušenosti uměl lépe představit, co asi člověk prožívá,“ říká na adresu role poručíka Andrleho v seriálu První republika, který bude kromě trablů s láskou řešit i vážné zdravotní komplikace.

„Nemůžu říct, jak to dopadne,“ směje se Vladimír Polívka. „Mohu vás ujistit, že je to přece jenom pořád telenovela, takže když jsem sympatický zamilovaný mladý muž, tak pravděpodobně to nebude tak krutý osud, jak se dosud zdá,“ říká k ději v oblíbeném seriálu České televize.

„Ať se diváci nechají překvapit. Každopádně ta forma prvorepublikového glancu je i něco, na co si myslím, že dobře kouká,“ doplňuje k První republice.

Syn Bolka Polívky je ale živ nejen seriálem. „V září jsem nastoupil do angažmá v Dejvickém divadle, působím v Národním divadle a dneska jsem hrál na Jatkách 78, kde mám poměrně náročné akrobatické vystoupení. Taky hraju v Brně, společně s tátou, abychom se alespoň občas vídali, a protože se máme rádi a jde nám to spolu,“ vyjmenoval aktivity mladý herec, který si hraní s otcem pochvaluje.

„S tátou si jako lidi rozumíme, hraje se nám skvěle. Jsme dobří přátelé i rodina a to představení je i důkazem, že to hezky funguje i na jevišti,“ nechal se slyšet na akci známého cideru, kde nahlédl do tajů barmanského umění.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:57 31. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Sladký
  7
 • Super
  5
 • Cože
  3
 • Haha
  2
 • Trapas
  2
 • Tvl
  1
Komentáře

Mohlo by vás zajímat