jít naiDNES.cz

Manželovi už jsem sebevraždu odpustila, musela jsem si to odžít, říká Pizingerová

Vendule Pizingerové trvalo hodně dlouho, než se ze sebevraždy manžela vzpamatovala. | foto: Herminapress

Sebevražda úspěšného hudebního skladatele Karla Svobody (†68), který si 28. ledna 2007 vzal život, otřásla nejen česko-slovenským showbyznysem, ale hlavně jeho blízkými. Jeho manželce Vendule Pizingerové (47) trvalo hodně dlouho, než se s tragickou událostí vyrovnala. „Už jsem mu to odpustila,“ říká.

Poté, co si 28. ledna 2007 vzal život její manžel, slavný hudební skladatel, autor mnoha legendárních melodií a muzikálů Karel Svoboda, si prošla peklem. Hodně dlouho jí trvalo, než bolestivou událost zpracovala, znovu se nadechla a řekla si, že už může jít konečně dál. 

„Už to necítím bolestivě. Říkám si, že všechny věci mají nějaký smysl. Často jsem o tom přemýšlela, člověk druhému do hlavy nevidí, možná už byl unavený životem, měl deprese, což člověku nepřispěje. Navíc nevím, co by říkal té dnešní době,“ zamyslela se Vendula Pizingerová ve velmi otevřeném rozhovoru s Lubošem X. Veselým pro XTV.

Na kýžený okamžik, chvíli, kdy byla připravena začít žít dál a neohlížet se do minulosti a přemítat, jaké by to bylo kdyby..., čekala hodně dlouho.

„Odpustila jsem, ale trvalo to strašně dlouho. Trvalo mi tři roky, než jsem začala brečet,“ prozradila Vendula, která přiznala, že to nebyla lehká cesta.

„V mezidobí jsem udělala spoustu neuvážených kroků, třeba jsem se vdala,“ přemítala v rozhovoru s Veselým ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje. Situace pro ni byla o těžší, že se předtím musela vyrovnat i se ztrátou milované dcery, která zemřela na leukémii.

„Snažila jsem se to nějak zalepit, ale ono to nejde. To si člověk musí odžít,“ uzavřela bolestnou kapitolu svého života Pizingerová, která se po boku manžela Josefa Pizingera znovu nadechla a zdá se, že znovu zažívá šťastné období. 

Velkou radost jí dělá i syn Jakub, jehož má z manželství s Karlem Svobodou. Kromě toho ji už léta naplňuje práce pro Kapku naděje.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat