jít naiDNES.cz

Příběh lásky Václava Postráneckého: S kým ho bavil svět?

V úterý večer zemřel slavný český herec Václav Postránecký (†75), který rok bojoval s rakovinou. Jeho smrt rozesmutnila mnoho lidí. Ti ho totiž zbožňovali nejenom jako herce či baviče, ale také pro jeho dobré srdce. Co se soukromého života týče, Postránecký se nikdy příliš nesvěřoval. Když ale přišla řeč na jeho manželku Helenu (72), mluvil o ní s láskou a něhou.

Pro Postráneckého byla rodina vždy na prvním místě. S manželkou Helenou zplodil syna Viléma a dceru Lucii, která mu na svět přivedla dva vnuky. 

S chutí říkával, že kdyby se měl znovu narodit, tak jako syn své dcery, protože ta prý své děti vychovává tak ukázkově, že by si to hned dopřál.

Václav Postránecký se využil zámečníkem. Poprvé se před kamerou objevil v roce 1952 v dětském dobrodružném snímku Konec strašidel. 

Vyrůstal ve velmi skromných poměrech. Pět lidí se mačkalo ve dvou místnostech o výměře 40 metrů čtverečních! Není proto divu, že jakmile to bylo možné, prahl po osamostatnění.

Jako mladý začínající herec vystřídal mnoho podnájmů. Deset různých bytů si vyzkoušel jako svobodný mládenec a další čtyři se svou ženou Helenou.

Václav Postránecký se svou ženou Helenou

Václav Postránecký se svou ženou Helenou

Do baletky Heleny, se kterou žil Václav Postránecký přes půl století, se prý zamiloval na první pohled a láska mu vydržela po celou dobu jejich vztahu.

„Svou ženu jsem požádal o ruku tak, že jsem požádal její maminku. Zrovna v ten den dělala nudle s mákem, tak jsem ze slušnosti řekl, že si je vezmu, že je mám rád. Popravdě je rád nemám, ale ještě dlouho poté mi je vařila,“ zavzpomínal před lety Postránecký v pořadu Prásk! na televizi Nova.

Helena byla svému muži největší oporou i v posledních měsících, kdy oblíbený herec bojoval s rakovinou. Pro jistotu ho vůbec nespouštěla z očí.

„Vaškovi je Helena pořád v patách a je to naprosto pochopitelný. Co kdyby se mu náhodou udělalo špatně? Měl by se teď v průběhu léčby šetřit, on si ale nedá říct,“ svěřil se loni pro Blesk.cz Postráneckého kolega z divadla.

Václav Postránecký svou ženu nadevše miloval.

Václav Postránecký svou ženu nadevše miloval.

Václava Postráneckého manželka doprovázela nejenom do nemocnice na různá vyšetření, ale chodila s ním také na plac!

„Helena přivezla Vaška do ateliéru a pak s ním zase odjela,“ prozradil loni v květnu člověk, který se stejně jako Postránecký podílel na vzniku seriálu Krejzovi.

Podle posledních zpráv zemřel Václav Postránecký v obležení svých nejbližších, včetně své životní lásky Heleny.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:31 5. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  254
 • Haha
  21
 • Tvl
  20
 • Trapas
  15
 • Sladký
  15
 • Cože
  11
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat