jít naiDNES.cz

Manželka Václava Postráneckého popsala poslední minuty jeho života

S rakovinou jícnu bojoval dlouhý rok a v posledních týdnech tušil, že se blíží konec. Herec Václav Postránecký měl tak jen jedno jediné přání, a to zemřít doma. A jeho milující manželka s dětmi mu ho splnily.

Po jeho boku strávila dlouhých 52 let a byla s ním i v osudný den. Manželka Václava Postráneckého Helena poprvé od smrti svého muže promluvila. Ačkoliv přišla o svou životní lásku, je šťastná, že její muž umíral v kruhu rodinném.

„Všichni jsme, celá rodina, moc šťastni, že se mu tímto splnilo jeho velké a vůbec poslední přání. Zemřel doma v klidu a obklopen celou svou rodinou, kterou v životě stavěl nade vše,“ svěřila se Postránecká Blesku. Přítomné měly být i jejich děti, syn Vilém a dcera Lucie.

Z některých detailů, které prozradila, doslova mrazí. Podle jejích slov netrpěl. „Měl to velké štěstí. Netrpěl a odešel v pokoji, a to je velký dar. Svůj odchod už ani nevnímal. Jsme za něho vděčni a šťastni,“ prozradila manželka Václava Postráneckého s tím, že v posledních týdnech již věděli, že se konec nenávratně blíží.

Ačkoliv to věděla i hvězda filmu S tebou mě baví svět, herec na sobě nedával prý nic znát. „Manžel se do poslední chvíle choval neuvěřitelně statečně, jako kdyby se nic nedělo,“ uzavřela paní Helena.

Poslední rozloučení s Václavem Postráneckým se uskuteční 15. května v Národním divadle v Praze. Budova bude otevřená od 10:30 a samotné rozloučení začne od 11 hodin. Ceremoniál má podle všech dostupných informací trvat padesát minut a skončí vynesením rakve před budovu divadla.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:05 sobota 7. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  94
 • Sladký
  19
 • Tvl
  16
 • Haha
  13
 • Trapas
  12
 • Cože
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat