jít naiDNES.cz

Bojoval s rakovinou a dostával role. Postránecký potají natočil poslední film

Smutná zpráva ve středu zasáhla celé Česko. Po dlouhé nemoci zemřel herec Václav Postránecký. Ten na konci loňského roku dokonce kvůli boji se zhoubným nádorem přerušil všechny své pracovní povinnosti, aby se mohl plně soustředit na léčbu. Pracovní nabídky dostával ale do posledních dní!

Byl jednou jeden dům, S tebou mě baví svět, Cirkus Humberto, Černické humoresky či Bobule. To je jenom krátký seznam filmů a seriálů, ve kterých Václav Postránecký zářil. Pracovní nabídky ale dostával do posledních dní.

„V Krejzových a v Receptáři ho sice nahradil Oldřich Navrátil, mělo ale jít jenom o dočasné řečení. Na Primě byli připravení, že se může kdykoliv vrátit. To se ale bohužel nestalo,“ svěřil se nám zdroj z okolí oblíbeného herce.

Seriál Krejzovi a kutilský pořad Receptář ale nebyly jedinými nabídkami, které Václav Postránecký měl. O jeho služby stál i producent Bobulí Tomáš Vican. Ten totiž chystá třetí pokračování snímku a pro Postráneckého měl připravenou malou roli. I tak se ale ve filmu objeví. 

„Byla to malá role, takže ho nikdo nenahradí. Do filmu se použije zvukový záznam, který Václav před smrtí stihl natočit. Kdyby byl v kondici, bylo v plánu, že se natočí i obrázky, ale to už se bohužel nestihlo. Jeho hlas ve filmu ale bude,“ prozradil nám náš zdroj.

Václav Postránecký onemocněl rakovinou jícnu před rokem. Absolvoval sice operaci, po zákroku ale nádor začal metastázovat po celém těle. 

S nemocí sice bojoval statečně a byl psychicky vyrovnaný, finální boj byl ale již nad jeho síly.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:09 6. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  43
 • Tvl
  30
 • Haha
  18
 • Cože
  12
 • Trapas
  12
 • Sladký
  12
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat