jít naiDNES.cz

Klaus ml. se obul do Fridrichové: Kvůli jejím výrokům napsal dopis Radě

Poslanec Václav Klaus ml. poslal dopis Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Nelíbí se mu, jak se prezentuje redaktorka České televize Nora Fridrichová. | foto: Koláž Expres.cz

Poslanec Václav Klaus mladší (49) patří mezi ty, jimž výroky Nory Fridrichové (41) ohledně voleb a seniorů nepřijdou moc vtipné. Rozhodl se proto napsat otevřený dopis Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), po které žádá jasné stanovisko a vysvětlení, zda je to v souladu se stanovami České televize.

Fakt, že „veřejnoprávní“ redaktorka politického pořadu útočí na starší občany, že „málo pokrokově“ volí ve volbách, Václava Klause mladšího pořádně dopálil.

Uznává, že se mu Rada pro rozhlasové a televizní vysílání možná vysměje, i tak jí směřoval otevřený dopis, který poukazuje na twitterové výkřiky Nory Fridrichové, jimiž se jisté skupiny obyvatel mohou cítit dotčeny.

„Redaktorka České televize Nora Fridrichová zveřejnila 30. 5. 2019 na svém Twitteru toto sdělení: Podle mě by celonárodní situaci zklidnila nějaká úleva voličům a dovoluji si navrhnout letenky zdarma pro 40+, do zemí mimo EU samozřejmě,“ citoval novinářku ve svém dopise.

„Zjevně se jedná o nenávistný výrok a výzvu k diskriminaci jedné konkrétní skupiny obyvatel (která volí jinak než paní redaktorka), a to od zaměstnankyně veřejnoprávního média věnující se veřejnoprávní politické publicistice,“ uvádí dále poslanec.

„Chci vás požádat o vaše odborné posouzení, zda považujete takováto veřejná stanoviska pracovníka ČT za konformní vůči zákonu č. 231/2001 Sb., o rozhlasovém a televizním vysílání, popř. jiným zákonným úpravám, které berete v potaz při hodnocení audiovizuálního vysílání, a to jak soukromého, tak veřejnoprávního v ČR, což je předmětem vaší činnosti,“ žádá Klaus mladší, který chce po RRTV vysvětlení i k několika dalším věcem.

„Žádám o zjištění, zda se ČT jako instituce od takovýchto vyjádření distancuje, popřípadě provedla nějaká pracovněprávní opatření, či nikoli,“ píše ve svém dopise poslanec, který je žádostiv toho, jestli a jak mu Rada odpoví.

„Žádám o zjištění, jaká pravidla má ČT pro své veřejně vlivné zaměstnance ohledně jejich mimopracovních veřejných prezentací,“ dodává rozhořčený politik, který má za to, že výroky Fridrichové už jsou za hranicí toho, co si ve své funkci může dovolit.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:50 2. října 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  120
 • Trapas
  23
 • Tvl
  16
 • Haha
  15
 • Cože
  15
 • Sladký
  13
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat