jít naiDNES.cz

Komentář: Fridrichová otravnou aktivistkou, která své ego snídá, obědvá i večeří...

Nora Fridrichová je poslední dobou spíše zapálenou aktivistkou milující dramatické róby než novinářkou. Je to škoda, navíc se do média veřejné služby příliš nehodí, zvláště v pořadu, který moderuje. | foto: Koláž Expres.cz

Události týdne očima reportérů redakce zpravodajství České televize, anoncují tvůrci pořadu 168 hodin. Už nějaký čas to neplatí. Nedělní shrnutí by se mělo přejmenovat na 168 hodin očima Nory F., všimli si mnozí diváci. Z talentované reportérky Nory Fridrichové, tehdy ještě Novákové, se podle nich stala angažovaná aktivistka, která si ve finále v ničem nezadá s otravnými svazačkami. Až příliš tlačí na pilu a spíše než touhou po objektivitě je prý opojená vlastním egem.

Divákům se zapsala do paměti jako zpravodajka České televize z povodňové Prahy ještě pod dívčím jménem Nováková. S léty změnila příjmení, rozvedla se, našla životního partnera Roberta Zárubu, s nímž má dvě děti...

Její život by mohl být docela sladká idylka, kdyby se ovšem v Noře Fridrichové cosi nehnulo a nepropadla dojmu, že je veřejnoprávním převtělením Johanky z Arku. Že bude ve „svém“ pořadu tepat domnělé zlořády do doby, než se rozskočí na atomy a ona je zamete jako smetí na lopatku a vyhodí do odpadkového koše dějin.

Českou televizi si jako jedno z veřejnoprávních médií koncesionáři platí, aby přinášelo pokud možno objektivní a precizně zpracované zpravodajství. Fridrichová před lety názorně dokázala, že tento um ovládá a je v něm sakra dobrá.

Bohužel pro ni i diváky se rozhodla ho dál nerozvíjet a raději se vydala na cestu hašteřivého dorážení, otravného aktivismu a společenského burcování ve smyslu hesla „Kdo nejde na protivládní demonstraci, jako by ani nebyl“.

A v tom je zakopaný pes!

Když divák zatouží po pavlačové slovní válce a kydání hokynářské špíny, podívá se na reprízu seriálu Byl jednou dům, který o domě s ochozem a svébytnými obyvateli vypráví. 

Nikdo není zvědavý na soudy, subjektivní názory a uštěpačné poznámky v pořadu, kde nemají co dělat. Fridrichová z pozice své funkce v ČT má diváky informovat a nechat je, aby si udělali názor sami, což už prakticky nedělá. 

Řada z nich si už na angažované reportáže vypěstovala slušnou alergii, na niž antihistaminika nezabírají. Jen prostě nemají rádi, když je někdo podceňuje, podsouvá jediný správný názor a udává směr, kterým mají přemýšlet. Podobné snahy už tu kdysi byly...

To aktuálně platí nejen pro televizní obrazovku, ale i pro sociální sítě, kde Fridrichová vystupuje sama za sebe. Z pozice své funkce v České televizi, s níž si ji lidé také spojují, jsou její komentáře ohledně seniorů, jejich volebních preferencí a dalších „událostí týdne očima Nory F.“ hodně přes čáru.

Fridrichová, která je velmi aktivní také v charitativních projektech, příliš často sklouzává k lacinému humoru, dělá si nepokrytě legraci z vybraných skupin obyvatel a vyvyšuje se nad ně. Což je s jejími bohulibými počiny v přímém protikladu.

Má to zapotřebí, musí tolik „přitápět pod kotlem“?

Nelze si nevšimnout ani vizuální proměny moderátorky. Prostor stále častěji dostávají exponované módní kreace, které by se spíše než do zpravodajského shrnutí týdne hodily na ples nebo do StarDance. Navíc nápadně připomínají modely Michaely Jílkové v pořadu Máte slovo. Těžko říct, co k tomu Noru vede, upoutat pozornost jde i jinak než skrze asymetrické šaty odhalující rameno.

V každém případě si hvězda pořadu 168 hodin možná ani neuvědomuje, že svým jednáním své publikum podceňuje a de facto mu dává najevo, že s ním nepočítá a nevěří jeho schopnosti rozeznat dobro a zlo...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 4:51 středa 2. října 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  399
 • Trapas
  224
 • Tvl
  90
 • Haha
  67
 • Sladký
  56
 • Cože
  49
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat