Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Reportérka ČT chtěla deportovat neposlušné voliče a důchodce: Co na to její nadřízení?

  Nora Fridrichová vytočila poslance Foldynu. | foto: Koláž Expresu

  Moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová si koleduje o malér. Její poslední provokativní příspěvek, v němž posílá starší spoluobčany nad 40+ (zřejmě tím myslela voliče Zemana a Babiše) pryč ze země, vyvolal silné emoce. Její rádoby vtip zvedl ze židle politiky i diskutující na internetu. Zajímala nás proto reakce nadřízených z veřejnoprávní televize, zda příspěvky Fridrichové na sociálních sítích nejsou v rozporu s kodexem České televize. Zda Nora příliš nedráždí hada bosou nohou.

  „Podle mě by celonárodní situaci zklidnila nějaká úleva voličům a dovoluji si navrhnout letenky zdarma pro 40+, do zemí mimo EU samozřejmě,“ napsala na svém Twitteru Fridrichová, která je moderátorkou pořadu 168 hodin.

  Příspěvek vyvolal na sociální síti velké emoce. Poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna ironický návrh Fridrichové přirovnal k holokaustu. „V Německu ve 30. letech 20. století mohli za všechny problémy Židé. V České republice v roce 2019 mohou za všechny problémy lidé starší 40 let,“ napsal politik.

  Moderátorka poté Foldynovi věnovala samostatný tweet, v němž mu vysvětlila, že i ona patří do generace 40+. 

  „Pozor na poslance Foldynu! To si tak jeden navrhne vládě letenky zdarma pro sebe a svou generaci a pan poslanec z toho obratem vyrobí holokaust. Pane Foldyno, měl byste jíst víc masa,“ píše Fridrichová.

  Nora Fridrichová rýpe do Foldyny.

  Nora Fridrichová rýpe do Foldyny.

  Foldyna se tedy moderátorky zeptal, jestli snad za všechny problémy v České republice lidé nad čtyřicet let nemohou. Fridrichová mu odpověděla, že šlo pouze o vtip, který poslanec nepochopil.

  Podle Foldyny se Fridrichová snažila svůj původní příspěvek zahrát do autu. Moderátorka je ale jiného názoru.

  „Pane Foldyno, rozumíte ironii? Nebo takhle, co radši popřemýšlet o těch letenkách, léto se blíží, většina 40+ má hypotéku, hypoteční sazby stoupají, takže slevu od státu budeme umět ocenit. JARDA FOLDYNA – SLEVU MÁ KAŽDÁ RODINA,“ rýpla si do poslance hvězdná moderátorka, která svým příspěvkem rozhořčila i běžné občany.

  „To je na padáka,“ objevuje se v diskuzích.

  Mnozí diskutéři chování Fridrichové nechápou.

  Mnozí diskutéři chování Fridrichové nechápou.

  Toto není zdaleka poprvé, co Fridrichová na svém Twitteru rozpoutala rozporuplné emoce.

  Novinářka v poslední době zesměšňuje či paroduje hlášky některých politiků a občanů České republiky, kteří mají Českou televizi za neobjektivní médium.

  „Právě finalizuji další díl prolhaného a zmanipulovaného pořadu, abych si mohla nasyslit další miliony,“ napsala na svůj Twitter nedávno Fridrichová a umístila snímek z natáčení.

  Fridrichová si střílí z daňových poplatníků.

  Fridrichová si střílí z daňových poplatníků.

  Šlo o jasnou narážku na Tomia Okamuru a jeho stoupence. Předseda SPD v minulosti odmítl dát rozhovor pro 168 hodin s tím, že se jedná o zmanipulovaný a zkorumpovaný pořad.

  Brzy přišel další rýpanec. Moderátorka na sociální síti ukázala rozcuchané vlasy a k fotografii připsala: „Hair studio Soros.“

  Příspěvek Nory Fridrichové na sociální síti Twitter.

  Příspěvek Nory Fridrichové na sociální síti Twitter

  Tím dala vzpomenout na zámožného amerického finančníka Sorose, který je milovníky konspiračních teorií spojován snad se vším od nezákonné migrace až po financování neziskovek a vybraných novinářů.

  Naposledy Fridrichová na svůj Twitter zase umístila fotografii s kolegou Václavem Moravcem a k ní přidala velice provokativní text.

  „Notičky z Bruselu dorazily! Právě je s kolegou pročítáme a kolaborujeme tak s cizí mocí,“ píše moderátorka.

  Nora Fridrichová a její další rýpavý komentář na Twitteru.

  Nora Fridrichová a její další rýpavý komentář na Twitteru

  Nabízí se ale otázka, jestli je vhodné, aby si tímto způsobem hvězda České televize střílela z občanů, tedy daňových poplatníků, bez nichž by její pořad 168 hodin vůbec neexistoval.

  S kritickými názory těchto lidí Fridrichová samozřejmě nemusí souhlasit, ale neměla by se snižovat na jejich úroveň a vést s nimi snad nějakou internetovou válku.

  Nora Fridrichová a její další rýpavý komentář na Twitteru.

  Nora Fridrichová a její další rýpavý komentář na Twitteru

  Mluvčí mlčí

  Redakce Expres.cz se proto opakovaně snažila Noru Fridrichovou kontaktovat. Ta ale doposud na naše dotazy nereagovala.

  Obrátili jsme se také na tiskovou mluvčí České televize Karolínu Blinkovou. Nejprve jsme jí zaslali e-mail, v němž jsme se ptali, jak na chování Nory Fridrichové na sociálních sítích veřejnoprávní médium nahlíží. Zajímalo nás, jestli moderátorka například neporušuje Kodex České televize.

  Na e-mail Karolína Blinková vůbec nereagovala, proto jsme jí zavolali. Po telefonu nejprve slíbila, že nám odpoví skrz e-mail. To se ale nestalo.

  Brzy jsme tedy volali tiskové mluvčí České televize znovu. Tentokrát nám bylo řečeno, že nefungují počítače a reakce nám bude zaslána SMS zprávou. Žádnou SMS zprávu jsme ale neobdrželi.

  V následujících dnech jsme se Blinkovou snažili několikrát kontaktovat, telefon nám už ale vůbec nevzala. V pondělí jsme tiskové mluvčí zaslali poslední e-mail, ve kterém se ptáme na nejaktuálnější tweety Nory Fridrichové. 

  Odpovědi jsme se opět nedočkali...

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:11 úterý 1. října 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   324
  • Super
   102
  • Tvl
   31
  • Haha
   28
  • Sladký
   21
  • Cože
   15

  KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

  Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

  Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

  Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

  Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

  Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz