Záhadná smrt Tomáše Valíka: Bojoval s rakovinou a herečkou Obermaierovou

8. října 2016
Všechny šokovala zpráva o náhlém odchodu herce Tomáše Valíka. Ačkoliv mu bylo pouhých 51 let, měl toho za sebou opravdu hodně. Nejenže se objevil v desítkách filmů, ale díky svému bohémskému životnímu stylu procestoval celý svět.

Přestože měl Valík začátkem devadesátých let dost slušně našlápnutou hereckou kariéru, neváhal vše nechat za sebou. Jelikož si prý potřeboval vyčistit hlavu, zcela záměrně se z Česka vytratil.

Podle dostupných informací měl řadu let cestovat po Americe, Kanadě a dokonce u Rusku.

Zpátky do vlasti se měl vrátit kolem roku 2000 a opět se vrhl na herectví. Zahrál si v Rodinných poutech, Pojišťovně štěstí a v roce 2006 zakotvil na dlouhých osm let v nekonečném seriálu Ulice.

Právě tam přišel do konfliktu s herečkou Jarkou Obermaierovou, která mu nemohla přijít na jméno. Je to nezodpovědný člověk, který neumí text, a neumí hrát. To považuji za trestuhodné. Dnes se živí herectvím lidé, kteří ho vůbec neumí,“ nenechala na Valíkovi niť suchou herečka, která se ho ze seriálu snažila vyštípat.

Valík ale Obermaierové její slova nikterák nevyčítal. Naopak! Když se ho na její chování novináři zeptali, obhajoval ji. V Ulici jsem šest let, ale poslední dva roky byly těžké. Já to ale paní Jarce nezazlívám. Je to hodná ženská, a i když se do mě na place pustí hodně zhurta, vlastně se od ní učím. Dává mi cenné rady. Je mi ale líto, že mě vnímá jako špatného herce. Ale nezlobím se na ni,“ vysvětloval před lety herec, který sám sebe přirovnával k Vladimíru Menšíkovi.

Stalo se, že mi produkce poslala text elektronicky, ale já nemám doma tiskárnu. A navíc je pravda, že stejně jako Vladimír Menšík neumím říct jednu větu ze scénáře dvakrát úplně stejně,“ zavtipkoval před třemi lety.

Valík bojoval s těžkou nemocí, ale do poslední chvíle na sobě nedal svému okolí nic znát. Poslední dva týdny strávil v Nemocnici na Bulovce, kde v sobotu zemřel. Je ho smrt potvrdila sestra Růžena. Podle některých zdrojů herec zápasil s rakovinou, podle jiných byl hospitalizován se zápalem plic. Za nedlouho by oslavil 52. narozeniny.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:26 5. února 2017. Anketa je uzavřena.

  • 111
  • 43
  • 42
  • 39
  • 30
  • 25
Komentáře