jít naiDNES.cz

Soudce se smiloval nad Řepkou! Vlaďka Erbová ale protestuje!

Na syna Markuse dluží výživné ve výši 400 tisíc korun, přesto mu k vykoupení stačilo zaplatit 23 500 korun. Městský soud v Brně dnes zprostil Tomáše Řepku obžaloby s tím, že trestná činnost zaniká uhrazením poměrné části dlužného výživného. Zatímco Řepka má alespoň jeden důvod k radosti, Vlaďka Erbová zuří!

Tomáš Řepka je sice již odsouzený ke 2,5 letům ve věznici s ostrahou, jeho trest ale mohl být o několik měsíců delší. Exfotbalista totiž dlouhodobě neplatí alimenty ani na jedno ze svých dětí. 

Čtvrteční jednání v případě alimentů na děti z prvního manželství sice zrušila sama soudkyně Alice Havlíková pro neúčelnost trestu s tím, že Řepka měl údajně své exmanželce Renátě zaplatit poměrnou část dlužné částky, matka jeho druhého syna Markuse Vlaďka Erbová ale měla stále naději, že v jejím případě se rozhodne jinak.

Státní žalobce navíc pro Řepku, jemuž hrozilo až roční vězení, žádal přísný trest. Zatímco soudce navrhl doplatit částku odpovídající 2000 korunám měsíčně, státní zástupce navrhoval 5000 korun a trest odnětí svobody na čtyři měsíce ve věznici s ostrahou. Toho navíc Řepkův argument, že ho živí přítelkyně, nedojal.

Soudce Ivo Zummer se ale nad Řepkou smiloval a zprostil ho obžaloby s tím, že trestná činnost zanikla. A právě to zvedlo ze židle Vlaďku Erbovou, jíž Řepka na alimentech dluží statisíce.

„Asi nemám ani chuť vyjadřovat se podrobně k této věci. Pro mě jako pro mámu je zásadní dělat vše pro to, aby moje děti měly to nejlepší, co jim mohu poskytnout. Evidentně ne každý rodič to tak cítí. Dnešní výsledek je pro mě obtížně pochopitelný a budu doufat, že se státní zástupce odvolá. Nemyslím si, že by děti měly nést následky toho, zda se jejich rodič rozhodne chovat zodpovědně, nebo nezodpovědně,“ sdělila nám Erbová.

Ať je to, jak chce, Řepka, který by měl brzy nastoupit do výkonu trestu, se jednou může cítit jako vítěz.

Fotogalerie

Komentáře