Pondělí 24. února 2020, svátek má Matěj
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

  Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44) se dočkal velice zajímavého posunu. Jeden ze svědků během čtvrtečního líčení vypověděl, že Řepka od své dlouholeté kamarádky Michaely Malíkové za cizí vůz převzal milion korun v hotovosti v igelitce. V případě, že se prokáže vina bývalého sparťanského kapitána, tak mu hrozí až šest let za mřížemi.

  Tomáš Řepka se k líčení nedostavil, stejně tak nedorazila ani Michaela Malíková, tedy žena, které měl Řepka prodat vůz Mercedes-Benz GL 350, který mu v té době nepatřil. Řepku omluvil jeho obhájce, který dorazil s asi desetiminutovým zpožděním. Čtvrteční soud se tedy zabýval pouze výslechem dvou svědků. Tím prvním byl Aleš Příkopa, bývalý přítel Michaely Malíkové. Druhým Boris Milec.

  „Pamatuji si, že paní Malíková se domluvila s panem Řepkou na prodeji auta za částku jeden milion korun. Auto nebylo psané na pana Řepku. Pan Řepka jí to auto prodal a podepsal papír na půjčku s tím, že to auto na ni přepíše, což se nestalo. Znám ho přes paní Malíkovou, je to moje expřítelkyně. O vozidle jsem věděl. Patřilo panu Řepkovi a jezdila s ním jeho bývalá manželka. O tom, že o něj má zájem, jsem se dozvěděl v prosinci 2016,“ vypověděl před soudem první svědek Aleš Příkopa.

  Svědkovi byla poté předložena listina o půjčce. „Byl to doklad, že Řepka dostal milion korun, aby paní Malíková měla něco v ruce. Sepsání té listiny poradil Boris (Milec, druhý svědek), aby paní Malíková měla nějaký doklad, že Řepkovi předala tolik peněz,“ řekl dále svědek.

  Soud opět projednával údajný Řepkův podvod.

  Soud opět projednával údajný Řepkův podvod.

  Příkopa dál soudu popsal, jak probíhala jejich další komunikace a že si Řepka řekl o další peníze. „Ještě v létě volal pan Řepka paní Malíkové, že potřebuje půjčit 250 tisíc korun. On jí poradil, aby mu řekla, že mu má říct, že mu to půjčí, až bude techničák. Řepka měl volat, že je na poště a posílá. Nic nedorazilo a od té doby nekomunikoval. Řepka řekl, že auto je jeho a že je jen psané na firmu. Nemohla být sepsaná smlouva, protože mu auto nepatřilo. Byli dlouholetí přátelé, vše bylo na základě důvěry,“ zakončil svou výpověď Příkopa.

  Po Příkopovi přišel na řadu Boris Milec, dlouholetý kamarád Tomáše Řepky a zároveň provozní baru, kde došlo k prodeji auta. „Znám je oba léta. Pana Řepku třináct let, jsme kamarádi, poslední dobou se nevídáme. Paní Malíkovou znám deset let. Paní Malíkovou jsem poznal v Americe, její manžel hrál v NHL. S Řepkou jsou kamarádi celý život. Neseznámil jsem se s ní díky Řepkovi,“ začal svou výpověď Milec.

  Milec potvrdil, že k předání peněz došlo v jeho podniku. „Oni dva si dali schůzku u mě v baru. Tomáš mi řekl, že si tam přijede pro auto a odjede s tím autem. Věděl jsem, že auto má Tomáš. Od roku 2013. Detaily nevím. Nevím, proč bylo psané na firmu. Míša i Tomáš věděli, že je auto psané na firmu, tak se udělal papír na půjčku,“ řekl dále Řepkův dlouholetý kamarád.

  Soud opět projednával údajný Řepkův podvod.

  Soud opět projednával údajný Řepkův podvod.

  Svědek vypověděl, že věděl o tom, že vůz Řepkovi nepatří, a to prý od chvíle, kdy si pro mercedes přijeli exekutoři kvůli neplacení alimentů na Řepkovy první dvě děti. Tehdy před jejich domem došlo ale k nehodě a rozrušená Erbová nasedla do auta a do jednoho z exekutorů nacouvala. 

  „Tomáš řekl, že se během několika měsíců převede na Míšu Malíkovou. Věděl jsem, že auto není psané na Tomáše. Věděla to i Míša. Věděl jsem to od té doby, co si pro něj přijeli exekutoři a Vlaďka srazila exekutora. Nevím, proč to bylo psané na firmu. To auto užíval jen Tomáš nebo Vlaďka. Nebo ho půjčoval kamarádům, když neměl řidičák. Byl jsem přítomen schůzky, ale odcházel jsem od stolu. Tomáš jí dal klíče od auta a malý techničák. Míša s ním odjela,“ dodal dále Milec.

  Milec vylíčil, že Malíková peníze přinesla v igelitce a peníze počítali na baru na počítačce peněz. „Tam jsme počítali ty peníze, byl to milion, a zase jsem jim to dal ke stolu. Vyplynulo ze situace, že se udělá papír na půjčku. Tomáš věděl, že to auto nemůže prodat. Aby tam Míša nedala igelitku s milionem, tak se to podepsalo. Je to možné, že jsem to poradil já, aby neodjela s prázdnou. Zaplať pánbůh, že ten papír mají. S oběma jsem se stýkal. Míša bydlí v Ostravě. S Tomášem jsme se vídali. Míša volala po třech až čtyřech měsících, že na ni Tomáš nepřepisuje auto,“ zakončil výpověď Milec.

  Obhájce se poté svědka zeptal, zda došlo k podepsání kupní smlouvy. „Nedošlo k uzavření kupní smlouvy. Jen k půjčce. Auto nebylo psané na Tomáše Řepku. Míša to věděla, Tomáš to věděl. Byl to papír o půjčce. Dál se domlouvali oni,“ odpověděl Milec.

  Soudkyně poté sdělila, že za účelem vyžádání spisového materiálu se soud odročuje na 7. února 2019, kdy bude předvolán i Tomáš Řepka.

  Tomáš Řepka měl podle obžaloby podvést svou dlouholetou kamarádku a prodat jí vůz Mercedes-Benz GL 350, který mu ale v té době nepatřil. Vůz Řepka koupil své tehdejší manželce Vlaďce Erbové. Exekutoři vůz zabavili, následně ho měla za 1,1 milionu korun od Řepky vykoupit firma K&H, která ho podle u soudu předložených dokladů obratem Řepkovi zase pronajala.

  Když Řepka přestal měsíční nájemné splácet, byl požádán, aby vůz vrátil. K tomu ale již nedošlo a Řepka měl přestat komunikovat a poté dokonce prodat automobil své dlouholeté kamarádce Michaele Malíkové.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 9:56 5. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   61
  • Trapas
   26
  • Super
   18
  • Cože
   11
  • Tvl
   11
  • Sladký
   9
  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 24. února 2020, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz