jít naiDNES.cz

Nekonečný příběh Tomáše Řepky: Byl u soudu kvůli alimentům, kolik mu hrozí?

Tomáš Řepka znovu před soudem. Kolik mu hrozí tentokrát? | foto: Profimedia.cz

Tomáš Řepka má zase oplétačky se zákonem, právě dneska se bude před Městským soudem v Brně zpovídat ze zanedbání povinné výživy. Hrozí mu až roční vězení.

Teprve před týdnem Obvodní soud pro Prahu 6 udělil Tomáši Řepkovi za podvod s autem patnáctiměsíční trest ve věznici s ostrahou a už ho čeká další slyšení. Tentokrát za neplacení alimentů na svého syna Markuse, jehož má s modelkou Vlaďkou Erbovou.

Té měl podle dřívějšího rozsudku posílat do každého patnáctého dne v měsíci výživné ve výši patnáct tisíc korun. Kolik peněz aktuálně dluží, není jasné, v minulosti se hovořilo o částce převyšující 300 tisíc korun.

A zatímco soudu řešícímu podvod s autem, které měl Řepka prodat své dávné známé, ačkoliv mu nepatřilo, se vyhýbal a ke slyšení se nedostavil ani jednou, ještě včera dopoledne to vypadalo, že do Brna k soudu o alimenty pojede osobně.

„Tomáš volal Jaroslavovi Jankrlemu a řešil, zda by ho v případu nezastoupil a nejel by s ním do Brna. Ten ho ale měl odmítnout. Do poslední chvíle nevěděl, co bude dělat a kdo ho bude zastupovat. Řešil, že se buď bude u soudu obhajovat sám, nebo si sežene neschopenku a omluví se,“ sdělil Expresu zdroj z okolí exfotbalisty.

Dnešní soud ale není jediným, který Řepku v nejbližších týdnech čeká. Počátkem března by se v Praze měl zpovídat i z neplacení alimentů na děti ze svého prvního manželství s Renatou Řepkovou.

Tam by dlužná částka měla jít do výše jednoho milionu korun. S ohledem na to, že je Řepka nyní již jednou nepravomocně odsouzený, dá se předpokládat, že se mu na konci soudních líčení udělí souhrnný trest. Klidně se ale může stát, že soudy rozhodnou, aniž by čekaly na odvolací soud v případě podvodu s prodaným autem.

Pokud by si od obou soudů za alimenty odnesl roční trest, ve vězení by mohl strávit téměř tři roky. Čtvrteční soud trval dvanáct minut a bude pokračovat 5. března. 

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:06 14. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  74
 • Haha
  22
 • Trapas
  15
 • Sladký
  14
 • Tvl
  14
 • Cože
  11
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat