jít naiDNES.cz

Soud Tomáše Řepky: Jak zněl rozsudek z úst soudkyně slovo po slově?

Tomáš Řepka byl nakonec uznán vinným ve věci podání falešných erotických inzerátů a odsouzen k trestu odnětí svobody na šest měsíců ve věznici s ostrahou. Jeho partnerce Kateřině Kristelové byl udělen peněžní trest ve výši padesáti tisíc korun. Soudkyně Hana Bartoňová se tvářila neoblomně, výpověď obžalovaného Řepky na ni totiž nepůsobila zrovna věrohodně. Fotbalista navíc ignoroval řádné plnění obecně prospěšných prací, které od soudu nedávno vyfasoval za neplacení alimentů na syna. S přihlédnutím k těmto okolnostem si obžalovaný Řepka odsedí půl roku. Jak zněl rozsudek?

Rozsudek, který zazněl ve čtvrtek 23. srpna 2018 u Městského soudu v Brně:

„Jsou vinní. Dne 18. září 2017 v 17.00 hodin na zjištěném místě bez vědomí a souhlasu poškozené zaregistrovali na erotický internetový portál Sex.cz placený inzerát s názvem Vlaďka privát Brno s nabídkou sexuálních služeb, s kontaktním e-mailem, soukromým telefonním číslem a dvěma fotografiemi poškozené. Inzeráty ve výši 1210 korun uhradili společně 19. září 2017 v 9.16 hodin na pobočce Raiffeisenbank a téhož dne v 10.46 hodin byl inzerát zveřejněn.

A dále obžalovaný Tomáš Řepka sám dne 22. září 2017 ve 14.10 hodin z uvedené IP adresy bez vědomí a souhlasu poškozené založil inzerát na erotickém internetovém portálu Amateri.com s fotografií nahé ženy a kontaktním e-mailem, prostřednictvím kterého odpovídali následně na dotazy zájemců o sex, kdy v komunikaci ukazoval telefonní číslo poškozené, na které měli zájemci psát sprosté zprávy.


A následně 29. září 2017 v 18.23 hodin v hotelu v Lucembursku bez vědomí a souhlasu poškozené opět na erotickém portálu Amateri.com založil inzerát s názvem Cikánečka 007 s fotografií neznámé nahé ženy, kontaktním e-mailem, prostřednictvím kterého odpovídali následně na dotazy zájemců o sex, v komunikaci ukazoval telefonní číslo poškozené, na které mohli zájemci psát sprosté zprávy.

Následkem čehož byla poškozená Vlaďka Bahenská opakovaně telefonicky nebo prostřednictvím SMS zpráv kontaktována cizími nabídkami seznámení a sexu, neboť inzerát vzbuzoval dojem, že se jedná o nabídky erotických služeb poškozenou. Musela to vysvětlovat médiím, klientům a příbuzným, neboť je mediálně známá osoba, a musela začít brát léky na spaní. Tedy ti dva způsobili vážnou újmu na právech tím, že uvedli někoho v omyl, a tím spáchali přečin poškození cizích práv. A za to jste odsouzení:

Obžalovaná Kateřina Kristelová k peněžitému trestu, celkem padesát tisíc korun. Pro případ, že by peněžitý trest neuhradila, se stanoví náhradní trest odnětí svobody v trvání čtyř měsíců.

Obžalovaný Tomáš Řepka za tento přečin a za zbývající přečin zanedbání povinné výživy je odsouzen k odnětí svobody na šest měsíců. Obžalovaný bude pro výkon trestu ve věznici s ostrahou. Obžalovaná Kateřina Kristelová se zprošťuje obžaloby státního zástupce v bodě dva a tři, to jsou ta jednání z 22. září a 29. září 2017, neboť nebylo prokázáno, že tyto skutky spáchala obžalovaná.“

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:11 23. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  59
 • Haha
  11
 • Trapas
  11
 • Tvl
  8
 • Cože
  7
 • Sladký
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat