Pondělí 28. září 2020, Den české státnosti
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Tolkki na koncertě Sabatonu v O2 aréně: Jsme kamarádi, fanoušci se chtěli fotit

  Velká část Čechů nahlíží na Tima jako na pobudu a zoufalce. Není se čemu divit, věčně uválený a občas opilý muzikant takto může působit. Ne však na otrlé metalové publikum, pro které je Tolkki stále heavymetalovým pojmem. Ve vyprodané O2 aréně, kde vystupovala slavná švédská kapela Sabaton a kam byl Fin pozván jejím managementem, jsme se o tom přesvědčili. Čeští i zahraniční fanoušci Tima poznávali a chtěli se vyfotit. Ptali se ho, co dělá v Praze a kdy vydá nové album. A Expres byl opět u toho.

  Švédská heavymetalová skupina Sabaton v rámci své tour The Great War zavítala do pražské O2 arény. Než ale tato slavná kapela nastoupila na pódium, bylo v plánu ještě vystoupení dvou předskokanů.

  Večer otevřela skvělá parta Amaranthe se sexy zpěvačkou Elize Ryd, která s Timem spolupracovala na jeho projektu Avalon a zůstali přáteli. Chtěli se potkat v Praze, ale nakonec se kvůli vytíženosti a náročnému turné pozdravili jen esemeskou.

  „Bylo to na poslední chvíli a také měli v backstage hodně práce. Mrzí mě, že jsem se s ní nemohl potkat, alespoň jsem jí tedy napsal zprávu přes WhatsApp. Elize byla úžasná. Je moc krásná a talentovaná,“ řekl Timo, který by se moc rád se zpěvačkou brzy setkal.

  Elize Ryd

  Elize Ryd je Tolkkiho známá. Jsou spolu v kontaktu.

  Timova konverzace se zpěvačkou Elize.

  Timova konverzace se zpěvačkou Elize

  Koncert si finský hudebník zpříjemnil točeným pivečkem, které teklo proudem. „Ani nevím, kolik jsem jich měl. Možná osm, možná deset,“ počítal Tolkki.

  Timo Tolkki na koncertě Sabatonu.

  Timo Tolkki na koncertě Sabatonu

  Apocalyptica mě nudí, řekl Timo a nasadil si sluchátka

  Po kapele Amaranthe přišli na pódium finští rockeři Apocalyptica. Tři hráči na cella předvedli kromě vlastních skladeb z připravovaného alba také několik skladeb z repertoáru americké Metallicy. Za ty sklidili největší potlesk publika. Timo si raději nasadil sluchátka a volal si s kamarády.

  „Nemám rád instrumentální metal, jejich hudba mi přijde nudná,“ vysvětlil nám Timo, jenž se stejně jako většina lidí v nabité O2 aréně těšil na švédskou kapelu Sabaton v čele s frontmanem Joakimem Brodénem

  Ten podle Tolkkiho není vůbec takový drsňák, jak na první pohled vypadá. „Je to plachý a tichý chlapík. Ale moc fajn člověk,“ řekl nám Timo.

  Apocalypticu Timo Tolkki nemusí, tak si raději nasadil sluchátka.

  Apocalypticu Timo Tolkki nemusí, tak si raději nasadil sluchátka.

  Skupina Sabaton je známá také díky svým velkolepým show. Jejich koncerty jsou často srovnávány s německou kapelou Rammstein

  „Co se světelných efektů týče, myslím si, že jejich koncerty jsou ještě lepší, než mají Rammstein,“ řekl nám natěšený Timo.

  A měl pravdu. Zákopy z pytlů, výstřely z děla, maketa tanku a letadla a šlehající plameny až do výšky stropu. Celá stage připomínala jedno velké bitevní pole z první světové války, což je také ústřední motiv jejich poslední desky.

  Frontman Brodén s českými kořeny během vystoupení opakovaně přijal výzvu publika a s krásnou výslovností „ještě jedno pivo“  vypil pár půllitrů na ex.

  Aréna šílela a Timo spokojeně přikyvoval, i když kamarády z metalu prý zažil v lepší formě.

  „Viděl jsem jejich koncert v Helsinkách a ten se mi líbil mnohem více. Byla to lepší show. Dnes to bylo od nich trochu slabší. Nejvíce se mi líbili Amaranthe,“ zhodnotil velkolepý koncert spokojený Fin, který do O2 arény pozval i redaktory Expresu.

  Timovi se koncert moc líbil.

  Timovi se koncert moc líbil.

  Fanoušci chtěli po Timovi selfie

  O tom, že Timo Tolkki v hudebním světě stále hodně znamená, svědčí fakt, že ho v O2 aréně zastavilo několik fanoušků s žádostí o fotku. Timo všem samozřejmě vyhověl a s některými prohodil i pár slov.

  Timo s jedním z fanoušků.

  Timo s jedním z fanoušků

  Timo s jedním z fanoušků.

  S některými fanoušky Timo prohodil i pár slov.

  V O2 aréně byl poprvé, rád by v ní koncertoval

  Tolkki se nám před koncertem svěřil, že byl v O2 aréně vůbec poprvé. Hala se mu moc líbila a jistě by ho lákalo v ní jednou vystoupit.

  „Plánuji celosvětové turné a určitě bych moc rád hrál v Praze. Věřím, že to vyjde,“ řekl nám Timo, který v současné době skládá novou desku, na níž fanoušci najdou i skladby věnované Karlu Gottovi a Dominice Gottové.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:29 26. května 2020. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   138
  • Super
   103
  • Haha
   61
  • Sladký
   60
  • Tvl
   42
  • Cože
   32

  Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

  Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

  Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

  Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

  Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

  Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 28. září 2020, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz