Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Klusovi si vzali na šaty symbol prý lásky a lidskosti, pro Izraelce symbol masakru a násilí

  Manželka Tomáš Kluse (37) Tamara se na předávání cen také pyšnila aktivistickým symbolem za „klid zbraní“, nicméně nevinná ručička se srdcem má skrývat jeden nepříjemný odkaz.

  Tamara Klusová je sice celebritou z povolání, ale i tak má pocit, že musí světu sdělit své důležité myšlenky nejen prostřednictvím Instagramu, kde si na veřejný dosah vydělává spolupracemi s firmami, ale rovnou i na předávání Cen Anděl 2024, kde spolu s manželem Tomášem Klusem rozvinula transparent na podporu údajně povědomí o utrpení v Gaze, ve skutečnosti se ale zdá, že spíše na podporu Palestiny, když chodí na akce kritizovaného hnutí Prague 4 Palestine Youth, o které se už zajímá i Ministerstvo vnitra pro jejich problematická hesla.

  Stejně jako manžel si neopomněla vzít si na sebe poslední dobou velmi populární odznáček piktogramu ruky na červeném pozadí se srdcem uprostřed, který používá jakési umělecko-aktivistické hnutí Artists4Ceasefire, které vzniklo jen pár dní po přepadení izraelského festivalu Supernova teroristy z Hamásu, k čemuž se Klus a Klusová nikdy na svých Instagramech nevyjádřili a Tomáš Klus dokonce v komentářích páchání násilí na izraelských obětech a obětech únosů popíral. Že bylo zabito Hamásem na 1200 Izraelců a do Gazy odtaženo na dalších 250, to tyhle dva nikdy netankovalo.

  Klusovi se pyšnili svým odznáčkem pro klid zbraní, ale pro Izraelce je to připomínka násilí.

  Aktivní začali být podezřele v té době, kdy se k odvetě Izraele začal kriticky vyjadřovat kněz Tomáš Halík, se kterým se Klus potkával během dalšího aktivismu Češi pomáhají, kdy se hledali syrští sirotci, kteří by se mohli z Řecka převézt do Česka a měl tomu zabraňovat tehdejší ministr vnitra Jan Hamáček. Proto si všichni slibovali od nové vlády, že nový pan ministr vnitra Vít Rakušan bude v této otázce daleko odpovědnější, ale už tu máme tři roky Rakušana a sirotky nikde, přestože údajně stačilo jen jedno razítko od toho zlého Hamáčka.

  Klus a jeho žena v posledních dnech rozjíždí slušnou agitku a přestože údajně volá po debatě, nesnese ani to, aby si o sobě přečetl kritické články, kde mu byly jeho historické chyby vyčteny. Nicméně je to vlastně jedno, Tomáš Klus a jeho žena Tamara trvají na tom, že chtějí mír (čili jsou to chcimíři?) a zabránit genocidě v Pásmu Gaza, proto rozvinuli na Andělech transparent a Klusová se chlubila odznáčkem červené ruky.

  Mluvčí izraelské vlády Ofir Gendelman varuje, aby toto sdružení Artists4Ceasefire, jejichž odznak měli Klusovi na Andělech a například Billie Eilish či Mark Ruffalo na Oscarech, lidé nepoužívali.

  „Každému Izraelci se vybaví lynč dvou izraelských vojáků davem Palestinců v roce 2000. Vrazi si smočili ruce v krvi svých obětí, ukázali je davu a oslavovali jejich vraždu. To nepodporujte,“ napsal Gendelman na oficiálním účtu.

  Artists4Ceasefire ale tvrdí, že s tímto dnem nemá jejich symbol nic společného a ruka, která se nápadně podobá té krvavé ruce, která se objevila v okně po zabití svou izraelských vojáků v Ramalláhu, je náhodná.

  Palestinský mladík Aziz Salha po zabití dvou izraelských vojáků ukazuje krev na svých rukou na palestinské policejní stanici ve městě Ramalláh na Západním břehu Jordánu.

  „Tato ruka vyjadřuje společenství lidí ze všech prostředí, kteří se spojili na podporu lidskosti. Srdce, jež je uprostřed ruky, je výzvou, aby nás vždy vedlo srdce a láska,“ uvádí Artists4Ceasefire na svém webu. Kdyby to tedy bylo doopravdy tak, že červená ruka (prý je oranžová, tvrdí Artists4Ceasefire) znamená jen lidskost, tak by nebyl problém symbol změnit, jelikož pokud se nemýlíme, tak lidskost nemá žádný ustálený piktogram a mohlo zůstat jen srdce nebo se dal znak dodatečně vymyslet jinak.

  Pokud se totiž jedná skutečně jen o záměr dostát klidu zbraní, jak tvrdí Artists4Ceasefire a s nimi Klus s Klusovou, neměl by symbol naštvat ani jednu stranu a měl by být neutrální. A když mluvčí izraelské vlády řekne, že symbol tohoto hnutí odkazuje na masakr Izraelců v Ramalláhu, tak by bylo dobré se nad tím zamyslet a přestat to nosit.

  Protože pak nejste dobroser, který chce zastavit násilí, ale normální provokatér a antisemita. Tak to aspoň přiznejte.

  Fotogalerie