Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Klus si nás na Andělech vzal za rukojmí. Kdy celebrity pochopí, že jejich názor prostě nemá být zásadní?

  Tomáš Klus (37) si nedá pokoj a se svou ženou jede protiizraelskou linku, kdekoliv, kde to jde. Když si to dělá někde v hloučku svých kamarádů z problematické organizace Prague 4 Palestine Youth, je to celkem jedno. Když to dělá na akci, stejně jako Darja Kaščejeva si bere za rukojmí nás všechny.

  Jedním z řešení je o tom prostě nepsat a Kluse a jeho umělecký aktivismus prostě ignorovat. Na druhou stranu všichni, kdo veřejně vystupují, mají větší dosah veřejně činné osoby a tím pádem všichni bychom měli vědět, co ta osoba propaguje a co říká, protože z každého se jednou může stát veřejná hrozba, což nyní hrozí Klusovi.

  U Darjy Kaščejevy, která si vzala za rukojmí diváky u televize a diváky v sále to byl spíš jen takový rozpačitý moment z nepovedené agitky, u Tomáš Kluse a jeho protiizraelské tour už to začíná být docela otrava. Klus se sice tváří jako dobro samo, že mu jde jen o mrtvá miminka a civilní oběti, ale jeho další aktivity mluví jinak, vystupuje na akci Prague 4 Palestine Youth, která používá hesla „From river to the sea Palestine will be free“, jeho Instagram je přehlídka demagogie a skrytého antisemitismu, kdy v komentářích popíral násilí páchané na izraelských obětech Hamásu.

  A za rukojmí své další aktivity si bery Ceny Anděl, kde spolu s manželkou roztáhli transparent volají „po klidu zbraní“ a Tamara Klusová si vzala odznáček ruky se sdrcem, což je symbol jakéhosi hnutí Artists4Ceasefire, což měl na Oscarech například Mark Ruffalo nebo Billie Eilish.

  Anděl 2024
  Anděl 2024

  Samozřejmě moc dobře věděli, co dělají, že je bude každý fotit a bude se o tom mluvit, protože názor celebrit je víc než názor platícího fanouška, který si na Anděly koupil lístek, ale nikde žádné transparenty nevytahoval, nebo dalších hostů pozvaných na Anděly, protože proč by jejich opačný názor někoho zajímal, když není umělec, že?

  Když si Klus jede svoje na Instagramu, je to jeho veřejný prostor a může si tam dělat co chce, ale když to začne přenášet na společenské akce, jsme s jeho názory konfrontováni všichni, aniž bychom o to stáli, a je naprosto v nepořádku, když si myslí, že jako významná osoba může cokoliv. Názory jsou jako díra do zadku, každý ji má, ale ne každý má potřebu s ní bez dovolení nabíhat na ostatní lidi.

  Fotogalerie