Sobota 11. července 2020, svátek má Olga
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  1. finále SuperStar dusily reklamy, videohovory i špatný zvuk. Bude to ještě někdy lepší?

  Kvůli koronaviru SuperStar 2020 doznala významných změn a v prvním finálovém kole vypadlo hned pět soutěžících. | foto: TV Nova

  Kvůli pandemii koronaviru SuperStar 2020 doznala významných změn, které dopadly hlavně na samotné soutěžící. Už v prvním finálovém večeru, který byl zároveň prvním živým přenosem, vypadlo pět soutěžících. I absence publika a rodinných příslušníků byla dost znát a nepomohly tomu ani videohovory, při nichž často vypadával zvuk, ale o to byly delší. Není divu, že diváci se Střepin dočkali o víc než půl hodiny později.

  První finálové kolo koronavirem okleštěné a „vykuchané“ SuperStar se blýskalo, až oči přecházely. Leskli se porotci, a to nejen proto, že v sále bylo horko, a tak Pavol Habera odmítl obléknout sako a zůstal věrný své oblíbené rozhalence. 

  Stylisté soutěže porotce i soutěžící oblékli do outfitů, které zářily tak mocně, že si divák u obrazovky málem nevšiml, že v sále chybí publikum. Desítka finalistů tak měla hodně ztížené podmínky, když je v hledišti nikdo nepodporoval, chyběli také rodinní příslušníci. S nimi se sice porotci v průběhu večera snažili spojit, zdaleka ne vždy byl signál dostačující k tomu, aby se přenos „nesekal“ a maminkám i tatínkům bylo dobře rozumět.

  Možná i proto se porotci snažili být konejšiví, empatičtí a zpravidla chválili. Dobře věděli, že letošní ročník má podmínky pro rozlet a vytvoření fanouškovské základny i start na poli showbyznysu hodně ztížené. 

  Mnozí z nich se s novým světem a září reflektorů ještě ani nesžili a nepomohlo tomu ani to, že je navlékli do rób a modelů po vzoru světových hvězd. Ne všichni se v nich cítili příjemně a bylo to na nich vidět. Chvílemi působili dojmem, že se děti hrabaly v šatníku a hrály si na dospělé. Což bylo v přímém protikladu se záběry do dětských pokojíčků a na rodinné příslušníky, které soutěžící podarovali kyticí lízátek reklamního partnera.

  Do Superfinále nakonec postoupili Martin Schreiner, Diana Kovaľová, Barbora Piešová, Dominika Lukešová a Giovanni Ricci, který je teď jediným zástupcem „multikulturní“ desítky finalistů, která byla hodně pestrá. Kromě Timoteje Májského, jehož mnozí fanoušci nemohli vystát kvůli povýšenému chování a údajné aroganci, v soutěži skončila také Esther Lubadika, Júlia Kramárová, Michal Šafrata a Lucie Bikárová.

  Co bylo velkým kamenem úrazu, byl počet reklamních pauz. Jako by nestačilo, že product placement byl na každém kroku a všichni popíjeli „spřátelené“ drinky, po každém vystoupení následovala reklama. Do toho velmi rozvláčné pohledy do rodin přes Skype a medailonky soutěžících.

  Není divu, že SuperStar přetahovala o víc než půl hodiny.

  „Taky mě dost mrzí, že Nova usekla konec. Snad to do finále všichni na Nově doladí po našich negativních připomínkách,“ zaznělo v jedné z diskuzí na Facebooku, kde si diváci na roztahanost finále i absenci moderátora houfně stěžovali, podobně jako na údajně špatně ozvučenou show.

  I tak pěvecká soutěž v neděli obsadila druhou příčku ve sledovanosti, sledovalo ji 858 tisíc diváků starších 15 let.

  Předběhla ji jen Česká televize s rodinným filmem Tady hlídám já s mluvícím jezevčíkem.

  Ten si pustilo 997 tisíc lidí.

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 11. července 2020, svátek má Olga
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz