Simona Stašová se klepe strachy: Maminku Jiřinu Bohdalovou nespouští z očí

Jiřina Bohdalová s dcerou Simonou Stašovou | foto: Tilen Vajt, Jiří Pitrof

Herečka Simona Stašová (64) prožívá chvíle pekla. Od té doby, co její maminka Jiřina Bohdalová (83) upadla ze schodů a pochroumala si zdraví, vidí před sebou strašidelné scénáře, co by se příště mohlo stát. Od minulého roku, kdy se událost stala, odsunula svůj život na druhou kolej. Nechce maminku spustit z očí, podobně málem přišla i o tatínka!

Takový strach snad ještě herečka Simona Stašová nezažila. I když si ve svém věku může pochlebovat, že má ještě oba dva rodiče, což je opravdu výjimkou, teď na vlastní kůži poznává realitu, že i maminka s tatínkem jsou smrtelní.

Její máma Jiřina Bohdalová sice srší elánem a vtipem, ale minulý rok jí do smíchu moc nebylo. Upadla ze schodů a poranila si nohu. Dokonce musela jezdit na vozíčkovém křesle. 

V Simoně by se krve nedořezali, sice věděla, že mamince táhne na devadesát, ale do té doby se zdravím nic vážného neřešila. 

„Máma se zrovna vrátila z Ameriky a časový posun jí neudělal dobře. Šla po schodech a zamotala se jí hlava. Jenže se na schodišti neměla čeho chytit... Ještě štěstí, že je trošičku oplácanější a měla na co padnout!“ oddechla si herečka po nešťastné události. 

„Hned jsme v domě nechaly s mámou přidělat na schodiště zábradlí, tak snad už bude vše v pořádku,“ dodala Stašová s tím, že ale teď bude na maminku dávat co největší pozor a vlastně se od ní nehne.

Jiřina Bohdalová se může smát. Ta své peníze dostala.

Jiřina Bohdalová před časem skončila o berlích.

A když není s ní, musí Jiřina nosit speciální SOS hodinky, které když zmáčkne, přivolá si okamžitou pomoc, kdyby se zase něco podobného stalo. Ale aby to nemělo nedozírné následky. 

Bohužel to není poprvé, co takový obrovský strach o blízkého člověka Stašová zažila. Proto asi ta šílená úzkost z toho, co by se mohlo ještě přihodit. 

Má ortézu a skončila na invalidním vozíku.

Má ortézu a skončila na invalidním vozíku.

„Něco podobného jsem zažila i se svým tatínkem, který si při pádu vážně poranil hlavu. Bylo to strašné a přála jsem si, abych to už nikdy nezažila,“ svěřila deníku Aha! herečka.

Ale neměla by rezignovat na svůj život a být jen s rodiči. I oni potřebují v klidu dýchat a nemyslet na to, co by se mohlo stát, nebo pomýšlet dokonce na smrt. Na druhou stranu se není čemu divit, že chce na mámu s tátou dát pozor, aby si pak nemusela nic vyčítat.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat