Řezník ke kauze Slavíci: Vím, kdy soutěž skončí

Podobnou situaci, jakou dneska prožívá zpěvák Tomáš Ortel, on má již za sebou. Horrorcorového rapera Martina Pohla alias Řezníka pořadatelé ankety Český slavík Mattoni před čtyřmi lety diskvalifikovali z kategorie Hvězda internetu jenom několik dní před vyhlášením výsledků a tím ho připravili o stotisícovou výhru. Toho i po letech nepřešla zlost a nemá pro chování organizátorů ankety pochopení. Prý jde o přežitou soutěž, která zemře společně s Karlem Gottem.

Diskvalifikovali ho za to, že jsou jeho texty v rozporu se zákony České republiky, a připravili ho tak o sto tisíc korun. Nyní o výhru připravili i Tomáše Ortela a jeho kapelu. I proto Martin Pohl alias Řezník nemá pro organizátory ankety Český slavík zrovna lichotivá slova.

Je to komunistická soutěž, která tady běží padesát let. Mají prostě takové praktiky léta. Opakovalo se to se mnou, opakuje se to s Ortelem. Je to plivanec do ksichtu těm fanouškům, kteří za hlas zaplatili patnáct korun, a oni pak řeknou, ať jdou do prdele, a nikdo jim prachy nevrátí. Jako fanoušek Ortelu bych byl nasranej, když bych poslal hlas a oni by mi řekli, že je můj hlas nezajímá,“ říká bez obalu v pořadu Telebrity internetové televize Playtvak.cz Řezník s tím, že se Jaroslav Těšínský a jeho tým jenom snaží udržet tvář a uspokojit fanoušky Karla Gotta a Lucie Bílé.

Ta soutěž by měla skončit. Už i Kabáti poznali, že smrdí. To už se ale dělo, když byla kauza se mnou. Tehdy Michal David vracel slavíka, ale letos tam zase šaškoval. Příští rok si tam stejně zase budou přebírat slavíky a šaškovat,“ myslí si Pohl, podle kterého má soutěž tragickou úroveň.

Podle mě to skončí s tím, jak zemře Gott, ta soutěž tím padne. On je symbol té soutěže. Až se to stane, pozbyde soutěž smysl, protože skončí jedna éra, a bylo by dobré to skončit celkově. Nebo až zemře Těšínský. Otázkou je, co bude dřív,“ nebere si Řezník servítky.

Kromě Řezníka přijal pozvání do Telebrit i Tomáš Ortel. Ten nám prozradil, proč se letos se svou kapelou nezúčastnil slavnostního předávání Slavíků.

„Dostali jsme od organizátorů doporučení, abychom tam nepřišli. Slíbil jsem, že o tom nebudu mluvit veřejně. Chtěl bych tuto informaci jenom osvětlit. Jak nám bylo moderátory sdělováno, že Ortel se bál přijít na vyhlášení. Ortel se nebál, Ortel dostal doporučení a nerad chodí tam, kde není zván. Opravdu nás tam nechtěli. Koneckonců celý scénář byl postavený tak, aby se kopalo do těch, co tam nejsou,“ šokoval.

Ačkoliv jsme do pořadu pozvali i Jaroslava Těšínského, ten s díky odmítl. Přesto nám zaslal vyjádření, kterým tvrzení Tomáše Ortela potvrdil.

Někdy začátkem září jsme se sešli a mimo jiné mluvili o tom, že někteří návštěvníci předávání Slavíků mají problém s jejich účastí a budí to různé reakce (viz loňský ročník). Tomáš Ortel se zeptal, jestli by bylo řešení, že by na Slavíky nepřišli, že stejně říkají, že si myslí, že tam nepatří. Já jsem mu na to řekl, že by to asi řešení bylo,“ vysvětlil nám Těšínský.

Celý rozhovor s Tomášem Ortelem a raperem Řezníkem najdete od 12:00 ZDE.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:54 čtvrtek 29. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  81
 • Tvl
  16
 • Trapas
  11
 • Cože
  8
 • Haha
  7
 • Sladký
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat