Středa 19. února 2020, svátek má Patrik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Za outsidera jsem často, na chvostu je mi hej, motivuje mě to, říká Třeštíková

  Chybí málo, aby Radka Třeštíková mohla být prohlášena za svatou i za svého života. | foto: Česká televize

  Spisovatelka Radka Třeštíková (38) správně vytušila, že se zástupy jejích fanoušků ve StarDance nepočítají na miliony ani statisíce. Naopak je ráda, že ji lidé moc neznají a sázkové kanceláře jí v soutěži moc dlouhé trvání nepředpovídají. O to víc se snaží! A to i přes to, že jí tanec narušil plány a nikdy ji netankoval.

  Neznala jsem, ale RIP

  „Tancování je skvělé, moc mě baví, ačkoliv začínám úplně od nuly, nechodila jsem do tanečních ani nemám žádnou taneční průpravu. Je trochu ostuda neumět ani polku, když pocházím z jižní Moravy, kde děti vytančí mámám z dělohy rovnou v kroji. Ale rodiče nás s bráchou k tanci nevedli a já sama si k němu cestu nenašla,“ rozhovořila se Radka Třeštíková v rozhovoru pro deník Právo

  Ano, zní to úplně stejně, jako když někdo slavný zemře a na sociálních sítích se spustí lavina RIP od lidí, kteří k dotyčnému neměli žádný vztah, ale najednou mají pocit, že jim zemřel rodinný příslušník.

  V tomto případě ještě Třeštíková ve StarDance volá po extra porci obdivu, takové to: „Chvalte, chvalte, nikdy jsem na tanec nebyla a mrkněte, jak mi to na parketu jde, heč.“

  Musíme hurry!

  Spisovatelka se netají tím, že byla pro ni nabídka šokem, a to patřičně velkým.

  „Pořád si říkám, že kdyby nepřišla, měla bych všechno jednodušší. Jsem v půlce rozepsané knihy, právě se točí film Bábovky, u kterého jsem chtěla být, Ela začala chodit do první třídy a já s ní trávím hrozně málo času a dost mě to mrzí. Když už ta nabídka přišla, bylo by mi líto vzdát to předem. Věřím, že v životě se všechno děje z nějakého důvodu a tahle zkušenost mi má něco dát,“ míní na stránkách Práva Třeštíková.  

  Tu by měl národ pochválit i za to, že dala vale kariéře i rodině, aby se věnovala něčemu, co ji nikdy nebavilo a netankovalo, jen v tom chce vyniknout v očích lidí, které nezná a nikdy je nepotká. To dává smysl, ne?

  Větší snažilka než Schneiderová

  „Já jsem byla za outsidera považovaná vždycky. Když jsem začala psát knihy, když jsem pak začala psát scénáře…,“ posteskla si Radka, která ve finále strčí do kapsy „snažilky“ soutěže, třeba Jitku Schneiderovou nebo Danielu Šinkorovou.

  „Dost by mě tedy překvapilo, kdyby to zrovna v tanci bylo jinak. Nejsem hvězda televizních seriálů ani nemám na sociálních sítích statisíce fanoušků, moje tvář většině lidí nic neřekne. Dosud jsem byla ráda, když mé knížky nespojovali s mojí osobou, měli ode mne jako autora odstup a našli si k nim cestu, i když jsem jim třeba osobně nebyla sympatická,“ nechala se slyšet spisovatelka, která by jistě ráda vystoupala až na vrchol.

  „To se teď přetáčí, jdu vlastně tak trochu proti sobě, myslím, že přílišná popularita mému psaní spíš uškodí,“ míní. „To je jedna z věcí, kterou jsem řešila, než jsem do StarDance šla. Jestli mám, nebo nemám roli outsidera, je myslím úplně jedno. Když mě někdo podceňuje, tak mě to motivuje. Být sázkově na chvostu je pro mě ideální,“ uzavřela své přemítání Radka Třeštíková. 

  Když se stáčelo sebevědomí, tahle dáma byla dvakrát a ještě předběhla frontu. Takže ve finále třikrát...

  Fotogalerie

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

  Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

  Premium

  Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

  Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 19. února 2020, svátek má Patrik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz