Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Princ Harry a Meghan jsou jako dva pankáči, kteří si ve skutečnosti nechtějí vylít pivo na hlavu

  • Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle dali rozhovor americké novinářce Oprah Winfrey pro stanici CBS.
  • Meghan uvedla, že před oficiální svatbou měli prý soukromý obřad, což není pravda, maximálně si jen vyměnili sliby.
  • Během těhotenství prý „už nechtěla dál žít“.
  • Oba obvinili členy rodiny z rasismu, kdy se jich někdo měl ptát, jakou barvu bude mít jejich dítě, jméno ale neuvedli.
  • Vyloučili ovšem královnu Alžbětu a prince Filipa, který vytanul na mysli mnoha lidem pro své nekorektní řeči.
  • Meghan prý nevěděla, kdo je Harry a co je rodina zač, přitom její přátelé tvrdili, že byla odjakživa fanynkou rodiny a Diany.
  • Rodina údajně nechtěla, aby Archie byl princ, a odmítli mu poskytnout ochranku.
  • Oba ale odmítli pro něj nabízený titul, Archie by se stal princem poté, co Charles usedne na trůn.
  • Ochranka není automaticky přidělována, a to ani princům a princeznám v rodině.
  • Rodina je prý finančně odstřihla, ale oba odstoupili ze svých povinností, nebyl důvod jim dále dávat výplatu.

  Princ Harry a Meghan Markleová v interview Oprah | foto: Profimedia.cz

  V nadsázce by se to dalo nazvat cancel culture královské rodiny, kdy nejsnazší věcí, kterou můžete udělat, je někoho obvinit podlým způsobem tak, abyste za to nevzali odpovědnost. Stačí jen kamarádka, která vám bude hrát do noty.

  Svobodná duše, za niž se Meghan Markle prohlašuje a která se chce vymanit z vězení u dvora, pořád ještě nevrátila titul vévodkyně ze Sussexu a v interview mluví o tom, že palác nechtěl, aby její syn Archie byl princ. Výnosy o titulech a nástupnictví jsou celkem komplikovaná záležitost, ale ne každé dítě, které se v královské rodině narodí, je automaticky princ nebo princezna, to proto, aby Británie neměla prince na každém rohu.

  Titul hrabě z Dumbartonu pro Archieho oba po narození odmítli a sám Archie by se stal princem tehdy, až Charles usedne na trůn s tím, že má možnost se svého princovství klidně vzdát. Právo na ochranu, na což si Meghan stěžuje, že by ji její syn neměl, automaticky nenáleží všem. Jde totiž z peněz daňových poplatníků a není důvod, aby mu ji lidé platili.

  To je jen jedna z věcí, která se dá nazvat polopravdou až lží. Táhnou se celým dvouhodinovým výstupem a ani jednou nejsou rozporovány novinářkou, jež manžele zpovídá. Namísto rozhovoru, který má být o tom, že výroky jsou konfrontovány s protiargumenty a fakty, tu máme povídánky dvou kamarádek, z nichž ta jedna si, obrazně řečeno, u kafíčka poplakala, jak strašně se jí žilo. Akorát to udělala před celým světem, kdy potopila královskou rodinu a zasmrděla obviněním, které nemá nikdo jak vyvrátit.

  Meghan Markle hraje příliš lacinou hru s velmi hloupými kartami, připomíná to vaření Jirky Babici: Když už nevíš, co tam vrazit, vraz tam rasismus. Oba s Harrym obvinili někoho z rodiny, že se zajímal, jakou barvu pleti bude mít jejich dítě. Oprah Winfrey jako správná dramatička otevřela pusu dokořán, protože ona asi nikdy neslyšela se lidi bavit o tom, jestli bude dítě více po matce, či otci, což jsou celkem běžné lidské záležitosti. Celá věc je navíc jen ubohá pomluva, protože ani jeden nechtěl říci jméno daného člověka.

  Což má svůj důvod. Kdyby někoho konkrétně obvinili, museli by čelit protireakci a mohli by se také dočkat soudního sporu, kde by museli svá tvrzení prokázat. Jejich výrok o rasismu má tak stejnou váhu, jako když si někdo napíše na Instagram, že ho před patnácti lety na večírku někdo ohmatával a teď by za to měl pykat. Bez udání jména a okolností je to jen plácnutí do vody a výkřik do tmy, snaha se pomstít nejlacinějším způsobem, jakým to jde.

  A jaký zabírá především na Američany. Hned po jejich vystoupení se vyrojily celebrity, které se pohoršují, ale ani nevědí nad čím a nad kým. Vyjádřil se k tomu dokonce i prezident Joe Biden, jenž tvrdí, že ti dva jsou strašně stateční, aniž by byl jejich výrok ověřen, což je naprosto skandální. Bývalá herečka obvinila celou královskou rodinu z rasismu a nikdo neví, jak by se tomu bránil, protože na nikoho neukázala prstem, aby nemusela čelit následkům.

  Oba s Harrym jsou jako dva rádoby pankáči, kteří se před kamarády chlubí, že bojují proti systému, ale pivo na hlavu by si nikdy nevylili, na to jsou moc srabi. Zpochybnili před užaslými Američany celou instituci, jejíž jméno za mořem poničili na mnoho let, a přesto odmítli nést odpovědnost za škodu, kterou svými pomluvami způsobí.

  Nešťastnou Dianu opět vytahují z hrobu, kdy se k ní Meghan Markle snaží osudem přiblížit i tím, že se údajně v pátém měsíci chtěla zabít, jak moc byl život v paláci nesnesitelný. Pro Dianu zcela jistě byl, ta se vdala do rodiny teprve jako dvacetiletá a její manžel ji podváděl s milenkou, o které věděla už před svatbou. Nikdo nepochybujeme o tom, jak chladně se k Dianě Charles choval, je to k vidění na záznamech v mnoha dokumentech, proto by se jeden ani nedivil, že si Diana otevřela okno ve snaze spáchat demonstrativní sebevraždu. Meghan Markle ale žádný manžel neopouštěl a nepodváděl, je tedy dost divné se chtít zabít, když vás celou dobu partner podporuje a jste dvorem finančně zajištěni. Netušíme, co by na Meghanin tak nesnesitelný život říkali lidé se skutečnými existenčními problémy.

  Celý hloupě naivní rozhovor vypovídá jen o tom, jak moc si lidé neuvědomují, že život v královské rodině je práce, stejně jako je například pro korporát. Berte to stejně, jako když má jedna rodina velkou firmu, váš táta je sice váš táta, ale taky je to předseda představenstva. Nemůžete mu jen tak vběhnout do zasedačky během jednání a chtít po něm rozhovor o emocích.

  Meghan před kamerami tvrdila, že měla takové starosti ohledně dopadu rozhovoru, že volala královně, aby se ujistila, zda je její manžel princ Filip v pořádku. Chápeme, že na americké hospodyňky to musí působit srdceryvně, ale královně se nedá jen tak dovolat. Jsou zde celkem oprávněné pochybnosti, že Meghan k ní někdo vůbec přepojil, zřejmě jen mluvila s jejím sekretariátem.

  Harry ani Meghan o panovnici neřekli špatného slova, ale to jako by ani neexistovalo, královna je koruna a koruna je královna. Pošpinění rodiny je útok přímo na ni, protože Alžběta II. stojí v jejím čele a takto ji i buduje. Pravidla v ní určuje ona a oba tvrdí, že se s těmito pravidly nedá žít. Jak je tedy možné, že ostatní to zvládají? Jak je možné, že je v rodině tolik lidí, kteří mají své místo a vědí, co tam mají dělat?

  Co ani jeden radši nevysvětlil

  Nevěděla jsem, že se musím královně klanět i v soukromí.

  Stejně nepochopitelné, jako kdyby řekla, že neví, že se na hymnu musí povstat. Je evidentní, že Meghan neměla žádnou snahu se zajímat o to, do čeho jde.

  Volala jsem královně, jestli je princ Filip v pořádku.

  Přepojit hovor přímo na královnu je téměř nemožné, je příliš zaměstnána a na vyřizování hovorů má své sekretáře.

  Nevěděla jsem nic o královské rodině a o Harrym jsem si nic negooglovala.

  Meghan má jako mladá holka fotku před Buckinghamským palácem a její kamarádka ze školy dala před svatbou rozhovor, v němž řekla, že Meghan je celoživotní fanynkou rodiny a obdivovatelkou lady Diany. V knize Finding Freedom o odchodu páru od rodiny se navíc píše, že před svým prvním rande oba hledali svá jména na Googlu.

  Měli jsme tři dny před svatbou tajnou svatbu.

  Neměli, museli by u toho být dva svědci a svatba by měla být volně přístupná, aby tam mohl kdokoliv vejít a vznést námitku. Harry a Meghan si jen vyměnili sliby při nácviku před arcibiskupem canterburským.

  Vzali mi řidičák a pas a neměla jsem klíče.

  Oba byli v té době Jejich královské Výsosti, měli policejní ochranu a staralo se o ně služebnictvo, klíče od domu nepotřebujete, dveře vám otevírá dvacet lidí. Meghan se navíc musela naučit jezdit vlevo a běžně cestovala po světě i bez pasu, členové rodiny je ani moc nepotřebují.

  Rodina nás finančně odstřihla.

  Protože přestali chodit do práce tím, že odstoupili ze svých povinností, nebyl tedy důvod jim dále dávat výplatu.

  Táta mi přestal brát telefony.

  Princ Charles je velice zaměstnaný muž, který má povinnosti jako budoucí král nejen ke koruně, ale i své soukromé závazky. Telefony mu zřejmě přestal brát proto, že nemůže dokola řešit problémy dvou téměř čtyřicetiletých lidí.

  Kate rozplakala mě, a ne já ji.

  Zřejmě zásadní kámen úrazu. Catherine a William jsou královským párem číslo jedna a jejich děti budou vždy na prvním místě. Meghan a Catherine procházely srovnáváním od prvního dne, ale i tak bylo jasné, že tady nelze vévodkyni z Cambridge nijak zastínit, v zemi bude hrát absolutní prim a není žádné volné místo vedle ní, natož jediná šance ji v jejím postavení předehnat.

  Všichni se cítí jako v pasti, jen my dva jsme tomu utekli.

  Než začal Harry chodit s Meghan, „poflakoval se“ ve třech s bratrem a jeho manželkou. Dělali všechno spolu, lidé se jim v dobrém smáli, že jsou jako trojka z Harryho Pottera. Jménem rodiny zaštiťovali mnoho akcí, neustále spolu jezdili na návštěvy domovů, ústavů, nemocnic, chodili mezi lidi a zastupovali královnu na cestách po cizích zemích. Meghan Markle nevychází se svou vlastní rodinou a nevyšla ani s tou, do které se vdala.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 1:16 středa 7. července 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   647
  • Trapas
   25
  • Haha
   16
  • Tvl
   8
  • Cože
   5
  • Sladký
   2

  ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

  Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

  Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

  Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

  Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

  Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz