Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Meghan u Oprah: Královská rodina nedala synovi titul kvůli barvě kůže. Chtěla jsem se zabít

  Princ Harry a Meghan v pořadu Oprah | foto: YouTube

  My dva jsme oběti královské rodiny, přesně tak vyznívá dlouho očekávaný rozhovor Meghan Markle a prince Harryho u Oprah Winfrey. Americká herečka šokovala třeba přiznáním, že ji život uvnitř monarchie dohnal až ke zcela reálným myšlenkám na sebevraždu. Asi nejvíce na přetřes ovšem přichází obvinění královské rodiny z rasismu. Syn Meghan a Harryho Archie se prý nestal princem kvůli obavám, že barva jeho pleti bude příliš tmavá.

  Útěk z královské rodiny mi zachránil život, takové bylo jedno z hlavních poselství Meghan Markle v rozhovoru u Oprah. 

  Manželka prince Harryho prý byla v době, kdy čekala syna Archieho, psychicky na dně. Do kamer se podle svých slov sice usmívala, jenže jakmile „zhasla světla“, začala brečet. A to prý dokonce i během oficiálních událostí, jako byla například návštěva vystoupení Cirque du Soleil v londýnské Royal Albert Hall.

  Meghan podle svých slov dokonce Buckinghamský palác požádala o pomoc, byla ale odmítnuta s tím, že by to pro královskou rodinu nebylo dobré.

  „Styděla jsem se to tehdy říct a styděla jsem se to Harrymu přiznat, protože pro něj to znamenalo velkou ztrátu. Ale věděla jsem, že kdybych to neřekla, udělala bych to, už jsem nechtěla být naživu. To byla velmi jasná, skutečná a děsivá myšlenka,“ prohlásila Meghan.

  Vzápětí dodala, že nejen ji, ale také jejich syna princ Harry rozhodnutím opustit královskou rodinu zachránil.

  „Myslím, že nás všechny zachránil. Nakonec řekl, že musíme najít řešení pro nás, pro mě a Archieho, a učinil rozhodnutí, které mi zachránilo život,“ řekla Meghan na manželovu adresu.

  Bývalá televizní herečka Meghan Markle, princ Harry a královna Alžběta

  Právě brzy dvouletý syn Archie, pro něhož mimochodem chtěl pár soukromí, se stal hlavním tématem nejsledovanějšího interview posledních let. A to kvůli obvinění, že se ještě jako nenarozené dítě stal obětí rasismu jednoho z členů královské rodiny.

  „V měsících, kdy jsem byla těhotná, to bylo pořád dokola. Pořád jsme vedli rozhovory o tom, že mu nebude udělena nepřetržitá ochrana a že mu nebude udělen titul. Panovala obava a mluvilo se o tom, jak tmavá může být jeho kůže, až se narodí,“ tvrdí Meghan.

  „S Harrym o tom vedli několik rozhovorů. Jak by potenciálně mohlo dítě vypadat a co by to znamenalo,“ upřesnila později.

  Na dotaz značně šokované Oprah Winfrey, kdo přesně o barvě Archieho kůže mluvil, ale Meghan odmítla odpovědět.

  „Myslím, že by to pro ně bylo velmi škodlivé,“ řekla o královské rodině. Stejně tak jméno neprozradil ani princ Harry.

  Lhali a umlčeli mě!

  První upoutávka k rozhovoru, kterou stanice CBS vypustila před týdnem, ukázala moderátorku Oprah Winfrey, jak se Meghan ptá, zda jako členka královské rodiny mlčela, nebo byla umlčena. Rozhovor pak nabídl přesně to pokračovaní dramatického okamžiku, které všichni čekali.

  „Ta druhá možnost,“ odpověděla Meghan, aby vzápětí vše rozvedla.

  „Všichni z mého okolí dostali velmi jasnou směrnici už ve chvíli, kdy se svět dozvěděl, že s Harrym chodíme. Museli jsme vždy říkat ‚bez komentáře‘. Platilo to pro moje přátele, mámu i tátu. A my jsme to udělali. Udělala jsem všechno, co mi řekli. Pochopitelně, protože oni mi na oplátku řekli, že mě ochrání,“ prohlásila Harryho manželka.

  Princ Harry s manželkou Meghan

  Jenže ochrany se podle svých slov nedočkala. Namísto toho o ní prý Buckinghamský palác šířil lži, což je mimořádně závažné obvinění.

  „Teprve poté, co jsme se vzali, se všechno začalo opravdu zhoršovat. Pochopila jsem, že nejenže nejsem chráněna, ale také jsou ochotni lhát, aby chránili ostatní členy rodiny. Nebyli ochotni říci pravdu, aby chránili mě a mého manžela,“ prohlásila Meghan, která ale například uvedla, že konkrétně s královnou Alžbětou měla dobrý vztah a že k ní panovnice byla velmi laskavá.

  Jako příklad uvedla dobré vztahy Buckinghamského paláce s bulvárem, který přitom údajně na ni a Harryho od počátku jejich vztahu útočil a vyvolával vůči nim prý dokonce rasovou nenávist a výhrůžky smrtí.

  Popsala také, jak se uvnitř královské rodiny cítila osamocena.

  „Vzpomínám si, jak mi často lidé uvnitř ‚firmy‘ říkali: ‚Tohle nemůžeš udělat, protože to bude vypadat špatně.‘ Když jsem se zeptala, jestli mohu jít na oběd s přáteli, řekli mi: ‚Ne, ne, ne. Je tě teď všude příliš, nejlepší by bylo, kdybys nikam nechodila.‘ Neopustila jsem dům i měsíce,“ postěžovala si Meghan.

  Pár během rozhovoru také odhalil pohlaví dítěte, které nyní čekají. Synovi Archiemu přivedou na svět sestru.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 6:54 úterý 6. července 2021. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   103
  • Haha
   17
  • Super
   4
  • Tvl
   4
  • Cože
   3
  • Sladký
   2