Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Meghan šikanovala služebnictvo a Harry se to snažil zamést, říkají svědci

  Jejich přelomový rozhovor u Oprah, na který se prý královská rodina raději nemá dívat, ještě ani nebyl odvysílán, přesto už se kolem prince Harryho a Meghan Markle rozpoutalo peklo. Zatímco podle experta stanice ITV bude americká herečka mluvit o psychickém utrpení a rasismu, s nímž se v Británii setkala, teď se na její hlavu valí šokující obvinění. Někdejší šéf komunikace páru ze Sussexu měl v roce 2018 sepsat stížnost, že Meghan šikanou a nátlakem vyhnala z paláce dvě osobní asistentky. Harry to prý chtěl zamést pod koberec. Mluvčí páru vše označil za štvavou kampaň Buckinghamského paláce.

  Stížnost na Meghan měl sepsat šéf její a Harryho komunikace Jason Knauf. Tvrdil v ní, že Meghan vysloveně šikanovala dva výše postavené členy personálu a dalšího ponižovala. O celé události informoval list The Times.

  „Jsem velmi znepokojen, že vévodkyně v uplynulém roce šikanovala dvě osobní asistentky. Zacházení s paní X bylo naprosto nepřijatelné,“ cituje The Times úryvek z Knaufova e-mailu, který měl v říjnu 2018 poslat Simonu Caseovi, tehdejšímu osobnímu tajemníkovi prince Williama.

  „Zdá se, že vévodkyně má v úmyslu si na někoho vždy zasednout. Šikuje paní Y a snaží se podkopat její sebevědomí. Dostali jsme hlášení od lidí, kteří byli svědky nepřijatelného chování vůči paní Y,“  měl psát dále ve stížnosti muž, který dnes stojí v čele charitativní nadace vévody a vévodkyně z Cambridge.

  List The Times hovořil i s dalšími zdroji, které Meghanino chování vůči personálu popisují jako šikanózní a emočně kruté. Někteří zaměstnanci prý často končili v slzách, protože na ně vyvíjela nesnesitelný tlak.

  Pikantní také je, že podle zdroje Timesů měl za Knaufem po mailové stížnosti přijít samotný princ Harry a údajně na něj naléhal, aby celou záležitost nechal být. 

  Nakonec prý vše vyšumělo i proto, že za Meghan tehdy ještě stál Buckinghamský palác. Knauf si vysloveně na jeho nečinnost stěžoval také.

  Meghan: Kampaň královské rodiny!

  Informace o údajné šikaně je o to více šokující, že Meghan bude v nedělním rozhovoru u Oprah mluvit o tom, jak v Londýně trpělo její duševní zdraví, a také bude probírat rasismus. To vše s řádně utrápeným výrazem.

  Prozradil to Chris Ship, odborník na královskou rodinu stanice ITV, která práva na vysílání rozhovoru koupila od americké CBS.

  „Vím, že bude mluvit o věcech, jako je dopad pobytu ve Velké Británii na její duševní zdraví. Také vím, že se zmíní o tom, jak tisk narušoval jejich soukromí. A také nastolí otázku rasismu v Británii,“ odhalil Ship v pořadu Good Morning Britain.

  Princ Harry a Meghan Markle v pořadu Oprah Winfrey.

  Princ Harry a Meghan Markle v pořadu Oprah Winfrey

  A právě rozhovor u Oprah označují Meghan s Harrym za důvod, proč se najednou objevila podle jejich slov lživá informace o šikaně zaměstnanců. Pár už se k celé události vyjádřil skrze mluvčího a právníky.

  „Pojďme si říct, co to je. Je to kalkulovaná špinící kampaň založená na zavádějících a škodlivých dezinformacích. Jsme zklamaní, když vidíme, že si tato pomluva vévodkyně ze Sussexu získala důvěru médií,“ řekl mluvčí Meghan a Harryho serveru Mail Online.

  „Není náhoda, že o těchto zkreslených a několik let starých obviněních, která mají podrazit nohy vévodkyni, média informují krátce předtím, než má ona a vévoda otevřeně a čestně hovořit o svých zkušenostech z posledních let,“ prohlásil dále.

  „Vévodkyně je zarmoucena tímto útokem na svou osobu, zejména jako na někoho, kdo se sám stal terčem šikany a je hluboce odhodlán podporovat ty, kteří zažili bolest a trauma,“ dodal.

  Meghanini právníci zašli ještě dál, server cituje jejich výslovný útok na Buckinghamský palác.

  „Noviny The Times byly využity Buckinghamským palácem k šíření zcela falešného příběhu, který je založen na zavádějících a škodlivých dezinformacích,“ prohlásili.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

  Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

  Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

  Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

  Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

  Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz