Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Koukalová & Konečný: Aby to tažení Meghan Markle jednou nezlikvidovalo i jejího manžela...

  Princ Harry a Meghan v interview Oprah | foto: Profimedia.cz

  Facebookem koluje takový vtip, že hůře se oženil už jen John Lennon. Strašidelné interview Oprah Winfrey s princem Harrym a Meghan Markle překoná snad už jen zpráva, že Joe Biden otevřel dveře Tálibánu.

  Před deseti lety bychom si mysleli, že snůška těchto bezdůkazních pomluv neudělá vůbec nic, akorát se tomu jen zasmějeme a princ Filip si bude chtít na výtečníky vystřelit za trest z děla. Ale dnes, kdy je svět v rukou různých aktivistických šílenců z cancel culture, BLM, 97 pohlaví a podepisování souhlasů k sexu, může tohle vážně narušit instituci, která tady stojí na tisíciletých základech.

  Vztahové turbulence procházely monarchií celá desetiletí, všichni to sledují a vždycky se v té rodině objeví někdo, kdo má vliv na jméno, ale s tak silnou tradicí prozatím nemohla otřást ani smrt lady Diany, kdy svému konci byla britská monarchie nejblíže. O to je horší, že židli jí rozkýval velmi hloupý, povrchní a pomlouvačný rozhovor, který by měl i po profesní stránce skončit v propadlišti dějin. Žádné doptávání se, žádné konfrontační otázky. Sledovali jsme spíše Poštu pro tebe a Čas na kafíčko, kdy hodná teta Oprah vždy spráskla údivem ruce jako Ježíš a nahrávala Meghan na její odpovědi. Dokonce to vypadalo, že slavná moderátorka ví o královské rodině ještě méně než herečka, která v ní byla jen jeden jediný rok, což se projevilo v momentě, kdy si Meghan stěžovala, že jí vzali řidičák, klíče a pas.

  My si dokážeme představit tu vyvalenou americkou hospodyňku, která se chytá za hlavu při představě, jak rodina Meghan věznila a izolovala ji. Přitom se jedná o celkem zaběhlou praxi a Oprah ji s tímto měla konfrontovat. Meghan byla v té době Její královská Výsost, doklady nepotřebovala, měla je uschovány, aby nedošlo ke zcizení, ztrátě, a byly připraveny, zejména pas, rovnou k odbavení. Stejně tak představa, že jí někdo vzal klíče, je legrační, odchody a příchody do domu měla naplánovány a vědělo o nich služebnictvo, které tam jaksi zapomněla zmínit.

  Oprah je velká show, kdy moderátorka je v pozici nějaké vrby, ale ani tohle ji neopravňuje nechat šířit lži o fungování královské rodiny s tím, že do toho nezasáhne. Těžko hádat, jestli to je proto, že o královské rodině nic neví, anebo to udělala záměrně, aby měla americký emotivní rozhovor o zlých Britech.

  Rasismus je málo, pojeďme sebevraždu

  Získat tuto dvojici znamenalo dlouhodobé vyjednávání a jistě tam došlo k nějaké zákulisní dohodě, co se řekne a co ne. Ze strany Meghan a Harryho se tam neobjevilo nic, co by neříkali už dříve, ale aby tomu nechyběla dramatičnost a hlavně palcový titulek, který přeberou všechna média, vytáhla se linka se sebevraždou. Klidně si tady dovolíme říci, že podle nás to byl dramaturgicky vystavěný moment celého interview, kdy z pohledu producenta došlo na problém, že „nemáme tu správnou větu“.

  Jestli se žena, která je fyzicky zdravá, materiálně zajištěná a má vedle sebe muže, jenž ji miluje a nepodvádí ji, chce zabít během těhotenství proto, že nikdo v paláci nemá čas se jí ptát, zda je v pořádku, je skutečně od věci se zamyslet nad psychiatrickým profilem Meghan Markle a zcela reálně jí nabídnout léčení, a to ihned.

  Anebo, což je pravděpodobnější, se Meghan s Oprah domluvily, že tomu dodají ty správné emoce, protože rozhovor měl hlavně zapůsobit na ty sociálně nejslabší, aby nastalo divení, jak je černá herečka v šatech za sto tisíc utlačovaná bílými autoritami. V paláci by normálně jinak bouchali šampaňské, protože takhle se znemožnit už za čtyřicet minut, to se jen tak nevidí, ale Meghan a Oprah pamatovaly na to nejdůležitější, a sice údajný rasismus, kdy miliony lidí vyslechly historku o tom, jak se někdo z rodiny ptal na barvu dítěte, což je běžná konverzace mezi příbuznými a přáteli. Jako rasismus to může brát jen žena, která nemá této společnosti kromě něj nic nabídnout. To byl ale ten moment, co měl rodinu zlomit jako bandu aristokratů milujících Churchilla a vykořisťovatelů majících nadvládu nad světem.

  Biden se nezachoval jako prezident, ale jako aktivista

  Bohužel na to skočili přesně ti lidé, u nichž Meghan asi doufala, že by údajný rasismus mohl zabrat. Oprah si udivenou otázku WHAT? nejspíše cvičila před zrcadlem, aby to působilo o to věrohodněji. Na historku z ranku „totální pomluva“, protože manželé nechtěli uvést jméno člena, který se na to ptal, ani okolnosti konverzace, se chytly jakési celebrity a hlavně prezident USA Joe Biden.

  Ten měl nepochopitelnou potřebu se k rozhovoru vyjádřit a řekl, že Harry a Meghan jsou stateční, čímž jejich pomluvy legitimizoval a dodal tomuto „povídánkování“ u kávy vážnosti. Kvůli jeho nesmyslnému výroku to teď vypadá, že tato z Meghaniny strany nepodložená obvinění jsou pravdivá. Biden se zachoval nikoliv jako prezident, ale jako aktivista. Netušíme, odkdy hlava Spojených států komentuje bulvární rozhovory a hlavně zpochybňuje největšího spojence Ameriky? Meghan a Harry stále ještě nevrátili tituly, přestože život v rodině nemohou snést, a vystupovali tam jako vévoda a vévodkyně ze Sussexu. Jejich výroky se tedy dají brát jako politický útok na představitele cizí země.

  Biden, jestliže se k tomu chtěl vyjadřovat, měl vyzvat média a veřejnost ke zdrženlivosti ohledně obvinění bez důkazů. Ale co čekat od muže, který před pár dny slíbil Tálibánu, což je organizace, jež spoluposlala k zemi čtyři letadla a dvě věže, spoluúčast na vládě v Afghánistánu. Sledujeme tady úplnou revitalizaci americké společnosti, kdy věci, které dříve dávaly smysl, jako je zákon, pořádek a důkazy, kdo je spojenec a kdo je terorista, už neplatí.

  Co bude dělat bílý důstojník svlečený z uniformy?

  V USA mají z neúspěšné herečky novou ikonu, kdy se ani nikdo neobtěžuje její slova a její hloupost rozporovat, protože by to nebylo korektní. Každé dítě tady v Evropě ví, že monarchie funguje jako korporát. Mají tam hierarchické postavení a každý „ředitel oddělení“ má kolem sebe lidi, kteří se starají o jeho čas a schůzky, i když je má navštívit další člen rodiny. William a Harry jsou sice bratři, ale William je o stupeň výše, od toho se odvíjí oslovování, chování, u kterého stolu budete sedět, kdo vám slouží a kam nesmíte jen tak vletět do dveří. Dokážeme pochopit, že to Meghan v průběhu přišlo nezábavné a jako ztráta svobody, ale sorry jako, to je smůla. Žalozpěv o tom, jak ji tam nikdo neměl rád, může fungovat na přehysterické Američany, ale Britové nechápou, co je za problém. I proto britské noviny vypadají tak, jak vypadají. Všechny plátky se hromadně šikují k obraně královny Alžběty a ty dva mají za úplné pitomce.

  Když z toho korporátu vystoupíte, logicky vám přestane chodit výplata, Harry si tedy nemůže stěžovat, že ho rodina odstřihla od peněz. Ani jeden z nich nepracuje, Harrymu je šestatřicet a brečí v talk show, že ho neživí tatínek. To je ale těžké, když máte dům na pláži a nákladný život, který stojí statisíce měsíčně. Místo toho, aby si je Harry vydělal službou Commonwealthu, je z něj kačer na provázku tahaný sem a tam, aby kdekoliv něco kvákl za prachy.

  Ti dva se budou pokoušet více a více destruovat Británii a dostat rodinu pod tlak možná i proto, že Harry by chtěl zpátky, dělá tak jako zlobivé dítě binec, aby si ho srovnali. Meghan je ale doma ve svém. A v zemi, kde je na vzestupu BLM a „wake up“ nota. Je tam jako jejich Johanka z Arku, která má na své straně prezidenta a strašně to natřela monarchii. Nikomu přitom nezáleží na tom, že jen pomlouvala, a dokonce i lhala. Je to pro ni dobrý základ politické kariéry, teď se jen bude muset rozhodnout, zda a kdy vrátí titul vévodkyně ze Sussexu, protože pozvání od Kamaly Harris na čaj je už možná za rohem, ale s titulem o tom nesmí ani uvažovat. Jenže titul také zajišťuje doživotní rentu, takže věříme, že to je pro ni velké dilema. Co nakonec zvítězí?

  Jediný, kdo zcela prohraje, je Harry, je pořád součástí monarchie, nemůže ale do armády, nemůže do politiky. Poté, co jsme viděli rozhovor u Oprah, nemůže ani do showbyznysu, protože hraní mu nejde. Může jít tak maximálně dělat někomu nebo něčemu tvář, ale nikdo ho doopravdy k práci nepustí. Nejspíše se z nich stane siamská obchodní dvojice, kdy jeden bez druhého komerčně nefunguje, budou tedy muset všude vystupovat spolu. Avšak v momentě, kdy se jeden bude chtít trhnout, a my tipujeme Meghan, ten druhý bude okamžitě bezcenný.

  Od chvíle, kdy se tihle dva vzali, je jejich jediná komunikace „my versus rodina“ a po těchto kolejích dojeli až do Ameriky. Ale až se tohle za dva tři roky vyždímá, nebudou mít na čem stavět a každý bude muset začít kopat za sebe. Díky BLM a dalším aktivistům za cokoliv, na co si vzpomenete, bude mít Meghan náplň „práce“, ale co bude v Americe dělat důstojník svlečený z uniformy?

  Zatím si jako jedinou naději může hýčkat to, že až bude nejhůře, má šanci i přes to všechno se vrátit domů, a kdyby zazvonil s igelitkami u Buckinghamského paláce, brána se otevře a Britové budou ochotni za nějaký čas zapomenout. Je ale nad všechno jisté, že po rozhovoru u Oprah a poté, co kvůli nesouhlasu s jejími zavádějícími, nepodloženými, neověřitelnými a zkreslenými výroky museli skončit ve své práci dva novináři, Meghan Markle nesmí do země strčit ani nos.

  Zajímavý konec svatby za miliardu korun, kterou jí všichni platili. A rádi.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:23 pátek 9. července 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   594
  • Trapas
   17
  • Haha
   13
  • Sladký
   10
  • Cože
   9
  • Tvl
   6