Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Harry má práci, bude bojovat s dezinformacemi. Můžeš začít u své ženy, píší lidé

  Princ Harry a Meghan v interview Oprah | foto: Profimedia.cz

  Z prince Harryho je zaměstnanec, a to hned dvakrát! Během pouhých osmačtyřiceti hodin podepsal smlouvu u dvou amerických společností, zastávat bude funkce ve vyšších pozicích, ačkoliv je jasné, že se stane v první řadě mediální tváří. Pracovat bude pro firmu BetterUp, která se zaměřuje na rozvoj duševního zdraví, a také pro Aspen Institute, kde se stane jedním z vedoucích komisařů pro boj s šířením dezinformací. Lidé ovšem podotýkají, že Harry nedokázal pomoci psychicky zničené manželce a sám v rozhovoru u Oprah Winfrey vypustil několik dezinformací.

  Záměrem stát se finančně nezávislými hájili princ Harry s Meghan Markle svůj odchod z královské rodiny. Není známo, jak vysoký bude mít Harry v obou společnostech plat, bude však zastávat pozice ve vedoucích strukturách.

  Ve start-upu BetterUp, který se zaměřuje na osobnostní rozvoj a koučink, se stane jedním z ředitelů. Sám prý služby společnosti v minulosti využil. 

  Na starost dostane rozvoj v oblasti charity a především se bude veřejně vyjadřovat k problematice duševního zdraví. Na webu společnosti je dokonce uveden jako „obhájce duševního zdraví“.

  Po oznámení přelomové novinky sklidil Harry nejrůznější reakce. Především v Británii, kde ho lidé dříve milovali, ale teď mu nemohou přijít na jméno, to byl převážně posměch. 

  „Obhájce duševního zdraví? Zajímavá pozice pro muže, který nedokázal pomoci vlastní manželce, když se cítila zoufale, protože prý byl v rozpacích,“ zní komentář na serveru Mail Online, který během dne nasbíral bezmála třicet tisíc lajků.

  Lidé narážejí na to, že v rozhovoru u Oprah Winfrey šokovala Meghan tvrzením, že se v královské rodině cítila osamělá a nikdo jí nepomohl, načež reálně uvažovala o sebevraždě. 

  Harry a Meghan na loňské oslavě Dne Commonwealthu. Byla to jejich poslední oficiální událost v Británii.

  I druhá práce prince Harryho budí rozpaky. Stane se jedním z patnácti komisařů, kteří pro známou organizaci Aspen Institute povedou studii o šíření dezinformací. Potká se tam například s Kathryn Murdoch, manželkou syna známého mediálního magnáta Ruperta Murdocha Jamese, který z otcova impéria loni odešel.

  „Zkušenosti z digitálního světa jsou takové, že jsme zaplaveni lavinou dezinformací, což ovlivnilo naši schopnost jakožto jednotlivců i společnosti jasně a skutečně rozumět světu,“ uvedl princ Harry v prohlášení.

  Sám bojuje s britským bulvárem, označuje ho za rasistický vůči manželce a s Meghan loni oznámili, že se nebudou nadále bavit s několika vybranými médii. V minulosti měl přitom Harry s novináři skvělý vztah.

  Jenže je Harry mužem na správném místě? Opět se dostáváme k třaskavému rozhovoru u Oprah. V něm princ s Meghan vypustili několik informací, které byly v následujících dnech vyvráceny jako nepřesné, zavádějící či vyloženě lživé.

  Což je, jak víme, definice dezinformace.

  Dvojice například uvedla, že královská svatba za miliardy byla jen jako a že se ve skutečnosti vzali tři dny předem. 

  Nejprve se ukázalo, že takový obřad by ani nemohl být uznán. Před několika dny pak server The Sun dokonce zveřejnil oddací list Harryho a Meghan, na němž je uvedeno datum shodné s královskou svatbou. 

  O soukromém obřadu tři dny předtím tedy zcela nepokrytě lhali.

  Za lež označili bývalí zaměstnanci a královští experti i to, že dvojice chtěla za každou cenu titul pro syna Archieho, aby mohl dostat nepřetržitou ochranku, ale královská rodina byla proti kvůli strachu z jeho barvy kůže.

  Archie titul zaprvé dostat nemohl podle královských pravidel, protože nárok na něj bude mít teprve až tehdy, až na trůnu stane princ Charles a on se tak stane vnukem panovníka. A to, aby snad královna kvůli němu měnila pravidla, prý Harry s Meghan vysloveně odmítli.

  Stejně tak se zdá jako nesmysl, že královská rodina sebrala Meghan pas, který viděla znovu až po návratu do Ameriky. 

  Harryho manželka podnikla od té doby, co s princem začala chodit, třináct soukromých cest, často do exotických destinací. A pasem se podle bývalých zaměstnanců vždy musela prokázat, protože výjimku má jen královna. 

  „Princ Harry. Není to ten samý člověk, který před dvěma týdny s manželkou v rozhovoru šířil několik dezinformací?“ ptá se jeden z mnoha diskutujících.

  „Pokud chce bojovat s dezinformacemi, může začít s tím, že přinutí svou ženu, aby se přestala veřejně vyjadřovat,“ podotýká další.

  Není pochyb o tom, že Harry bude na obou postech placen královsky, ačkoliv jeho funkce jsou spíše symbolické. Společnostem jeho tvář přinese značnou pozornost. Kromě toho s Meghan v loňském roce podepsali i miliardovou smlouvu se společností Netflix a stamilionovou se Spotify, pro niž nahrávají podcasty.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:26 pátek 23. července 2021. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   99
  • Trapas
   29
  • Super
   5
  • Tvl
   4
  • Cože
   2
  • Sladký
   1