Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Svatba za miliardu byla divadlo, udělali jsme si vlastní. Meghan se vysmála daňovým poplatníkům

  Dvaatřicet milionů liber. Zhruba natolik se odhaduje účet za pompézní královskou svatbu, během níž si v květnu 2018 řekli své „ano“ princ Harry s americkou herečkou Meghan Markle. Jak ovšem pár prozradil v rozhovoru s Oprah Winfrey na CBS, v přepočtu bezmála miliardu korun vydali britští daňoví poplatníci v podstatě jen na líbivé divadlo. Tři dny předtím si Harry a Meghan zavolali do Windsoru arcibiskupa z Canterbury, aby je oddal při soukromém obřadu, jehož se zúčastnili jen oni sami. I to je ale nesmysl, takový obřad, jak Meghan tvrdí, není platný.

  Královská svatba pro ně měla být ctí, pohádkového dne si mohli užívat za peníze daňových poplatníků a drtivá většina z nich jim k tomu ještě jako populárnímu páru tleskala. Mimořádně neuctivě proto působí slova Meghan Markle, která svatbu označila za „podívanou pro veřejnost“.

  „Tři dny před svatbou jsme se vzali. Nikdo o tom neví. Zavolali jsme arcibiskupovi a řekli mu: Podívejte, tahle věc (královská svatba, pozn. red.), tahle podívaná je pro svět, ale my chceme uzavřít svazek jen mezi námi,“ oznámila Meghan v rozhovoru u Oprah Winfrey.

  Jak pár prozradil, arcibiskup Justin Welby je oddal na dvorku windsorského hradu. Právě sliby z tohoto soukromého obřadu si Meghan s Harrym nechali zarámovat a pověsili si je do pokoje luxusního sídla v Montecitu, kde nyní žijí. O veřejné svatbě, která se poměrně citelně promítla do státního rozpočtu, pak Meghan pronesla: „Nemám pocit, že by to byl náš den.“

  Svatební fotografie prince Harryho a Meghan Markle

  Lidé začali vzápětí zpochybňovat regulérnost takového sňatku. V Británii totiž platí, co se svateb týče, poměrně přísná pravidla. A zdá se, že Meghan s Harrym několik z nich porušili. Obřad by měl probíhat ve vysvěcené budově, nejčastěji v kostele či kapli. Do budovy nesmí být omezen přístup veřejnosti, aby mohl kdokoliv vyjádřit opodstatněnou námitku proti sňatku. Přítomni také musí být dva svědci. 

  Obřad na dvorku Windsoru, královského hradu, kam má veřejnost zákaz vstupu, bez přítomnosti nikoho dalšího než Meghan, Harryho a arcibiskupa ani jednu z výše uvedených podmínek nesplňuje. Navíc není možné, aby manželé svůj svatební slib skládali opakovaně, což se v tomto případě stalo. Regulérnost svatby ovšem samozřejmě Brity trápí nejméně.

  „Že to nebyl jejich den? Proč tedy zemi neušetřili vysokých nákladů a královskou rodinu směšných požadavků typu žádné vejce v dezertu, vonné svíčky, vybavení pro družičky a podobně?“ rozčiluje se jeden z nich.

  „Páni, proč tedy dovolili, aby bylo třicet milionů liber utraceno z veřejných peněz za falešný cirkus?“ ptá se další diskutující pod článkem společenského webu Mail Online, načež se vzápětí dočkal odpovědi.

  „Meghan Markle to v podstatě využila jako televizní produkci a důvod k setkání se s celým seznamem hollywoodských hvězd,“ píše jiný čtenář.

  Další dávají Meghan a Harrymu za vzor (jako již mnohokrát předtím) princeznu Beatrice. Ta se loni v létě vdávala za Edoarda Mapelliho Mozziho při soukromém obřadu ve windsorské kapli, a to za vlastní peníze.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:59 úterý 6. července 2021. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   118
  • Haha
   8
  • Sladký
   4
  • Tvl
   4
  • Super
   2
  • Cože
   2