Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Meghan: Sebrali mi pas a zatrhli chodit ven! A co těch 13 dovolených a soukromé tryskáče?

  Sebrali mi pas a řidičák a nemohla jsem jít, kam jsem chtěla, prohlásila Meghan Markle v třaskavém rozhovoru u kamarádky Oprah Winfrey. Bohatá manželka prince Harryho si nevybrala zrovna ideální dobu na to, aby si stěžovala na omezení pohybu v královských sídlech a palácích. Tím spíše, že její tvrzení se zřejmě nezakládá na pravdě. Po dobu svého angažmá v královské rodině vyrazila Meghan na třináct luxusních výletů, často soukromým tryskáčem, a právě cestovním pasem se přitom musela vždy prokázat.

  „Nemohla jsi jen tak někam jít. Nemohla. Musíš také pochopit, že když jsem se k té rodině připojila, bylo to naposledy, co jsem viděla svůj pas, svůj řidičský průkaz, svoje klíče. Myslím tím do té doby, než jsme odešli. Všechno jsem musela odevzdat, nic z toho jsem neviděla,“ prohlásila Meghan Markle u Oprah.

  Dodala také, že jí prý členové královské rodiny zakazovali například jít na oběd s kamarády.

  Její slova měla zřejmě navodit dojem, že byla v královské rodině vězněm, což ostatně prohlásil i princ Harry o sobě.

  Představa americké princezny zamčené ve věži Buckinghamského paláce a obrané o všechny doklady má ale zásadní trhliny. Konkrétně třináct trhlin.

  Přesně tolikrát si totiž Meghan od chvíle, co se dala s princem Harrym dohromady, udělala dovolenou, a to často velice luxusní a exotickou.

  Harry a Meghan po příletu do Kanady

  Například v roce 2016 vyrazila s Harrym do Botswany a bydleli v safari táboře, kde noc vyjde zhruba na 46 tisíc korun. Nedlouho poté zase nocovali u Viktoriiných vodopádů. 

  V srpnu 2018 pro dvojici poslal George Clooney soukromý tryskáč a pak si užili prodloužený párty víkend v jeho slavné obří vile na břehu Komského jezera v Itálii. Během února 2019 vyrazila Meghan na honosnou oslavu blížícího se příchodu miminka, což je tradice v USA, do New Yorku. Na akci nechyběla ani její dobrá přítelkyně Serena Williams.

  V září pak mimochodem nečekaně zrušila účast na tradičním pobytu královské rodiny na zámku Balmoral, aby právě Sereně mohla opět v New Yorku fandit na turnaji US Open.

  A opomenout nesmíme ani slavnou dovolenou Meghan a Harryho na Ibize, kam nedlouho poté, co princ svět poučil o potřebě chránit planetu a zastavit znečišťování ovzduší, vyrazili soukromým tryskáčem. 

  Server The Sun uvedl, že se ubytovali v miliardářském resortu, kde týdenní pronájem nejluxusnějších vil stojí více než 3,5 milionu korun.

  Harry a Meghan se spolu pokaždé drží za ruce.

  Slavnou se tato dovolená stala hlavně proto, že si ji Meghan s Harrym rozhodli prodloužit a nakonec soukromým tryskáčem procestovali i celé francouzské Azurové pobřeží.

  Poslední soukromou dovolenou před megxitem pak absolvovali v kanadském sídle, a to v době, kdy byl princ Filip hospitalizován s nemocí.

  Kromě třinácti soukromých výletů se také zúčastnili tří oficiálních královských cest, dvojice navštívila Maroko a Jižní Afriku, poté Austrálii, Nový Zéland a souostroví Tonga a také Fidži. 

  Jak uvádí server The Sun nebo server BBC, zdroje z královské rodiny nad Meghaniným tvrzením o zabaveném pasu kroutí hlavou. Je prý sice běžnou praktikou, že pas vévodkyně střeží bezpečnostní orgány Buckinghamského paláce, aby se nedostal do špatných rukou, ale na soukromé zahraniční cesty rozhodně musí cestovat s ním. A podle všeho ho měla právě i na výše zmíněných cestách.

  Bez pasu totiž může cestovat jen a pouze královna Alžběta. Pro ostatní členy žádná výjimka neplatí.

  „Královská rodina samozřejmě chtěla udržet Meghanin pas v bezpečí. Je ale nemyslitelné, že by ho s sebou neměla na soukromých výletech, jako je oslava narození miminka v New Yorku, cestování za přáteli do Kanady, párty v Amsterdamu či cesta ke Komskému jezeru za Georgem Clooneym,“ řekla královská novinářka a autobiografka Margaret Holder.

  Je spíše dobré se ptát, proč Oprah Winfrey nekonfrontovala Meghan s jejími tvrzeními, která teď jedno za druhým vyvrací britská média.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 pátek 9. července 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   185
  • Haha
   32
  • Trapas
   23
  • Tvl
   12
  • Cože
   8
  • Sladký
   8