Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Vláda sepsula Harryho: Nenecháme se zastrašovat, žádná ochranka nebude!

  Platinové jubileum královny Alžběty se kvapem blíží a nebyli by to princ Harry s Meghan, aby si pořádný kus pozornosti neuzmuli pro sebe. Královnin vnuk nepokrytě pohrozil britskému ministerstvu vnitra, že ho požene před nejvyšší soud, pokud mu nebude v Británii přidělena ochranka složená z členů Scotland Yardu. Ze strany vlády ale zazněl jasný signál: Ochranka nebude a my se nenecháme zastrašovat.

  Princ Harry se s ministerstvem vnitra handrkuje od chvíle, co s manželkou oznámil odchod z Británie do Spojených států. 

  Tam má svou vlastní ochranku. Jenže ta podle něj není dostatečně kompetentní k tomu, aby jemu i rodině zajistila bezpečí také v rodné Británii. Tam by rád, aby mu záda kryli zaměstnanci Scotland Yardu, tak jako ostatním členům královské rodiny.

  Ministerstvo vnitra ale Harrymu odmítá vyjít vstříc. A tak s blížící se oslavou sedmdesáti let babičky na britském trůnu začal princ hrozit soudem. Resortu už dorazila předžalobní výzva od jeho právníků.

  Vláda ale podle webu Mail Online nehodlá na svém rozhodnutí vůbec nic měnit. Vysoce postavený zdroj z ministerstva vnitra měl serveru sdělit, že Harryho výhrůžky soudem zaměstnance resortu pořádně naštvali.

  „Když Harry odcházel z královské rodiny, podmínky byly jasné. Stejně jako ostatní lidé z řad veřejnosti nejsou on ani jeho žena oprávněni najímat si ozbrojené policisty podle libosti. Bez ohledu na to, kolik peněz za tou nabídnou,“ nechal se vysoce postavený vládní úředník slyšet.

  Princ Harry a Meghan

  Narážel tím na to, že má princ Harry nabízet plnou úhradu nákladů spojených se zajištěním ochranky, aby mu ji nemuseli platit daňoví poplatníci. To Harry podle jeho právníků nabízí od začátku.

  „Neviděl jsem ale žádný písemný dokument, který by řešil, jestli za ochranku bude platit, nebo ne. Řeší se jen to, jestli mu bude poskytnuta ochranka,“ odmítá zdroj webu Mail Online přímo z vlády.

  Zatím tak vše nasvědčuje tomu, že se Harry do právního boje proti ministerstvu v čele s jeho šéfkou Priti Patelovou pustí. Případ by tak mohl dojít až k nejvyššímu soudu.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

  Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

  Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

  Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

  Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

  Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz