Suchánkova dcera přirovnala vítězství Zemana k Osvětimi. A co řekl Klus?

Berenika Suchánková se přirovnala k bývalému vězni z Osvětimi. | foto: Facebook

Miloš Zeman sice obhájil svůj prezidentský mandát, řada známých tváří to ale nese velmi nelibě. Radost z jeho triumfu nad profesorem Jiří Drahošem nemá ani dcera baviče Michala Suchánka Berenika. Ta dokonce své pocity přirovnala k pocitům rakouského historika Hermanna Langbeina, který přežil Osvětim.

Letošní prezidentské volby rozdělily národ na dva chvílemi až znepřátelené tábory. A zatímco voliči Miloše Zemana se radují, ti, co volili Jiřího Drahoše, truchlí. Zřejmé je to i ze statusu Bereniky Suchánkové.

27. leden 1945. Jako mnoho jiných, i já jsem v Osvětimi snil o tom, že lidstvo bude schopno si vzít ponaučení z toho, co se v Osvětimi stalo a co všichni dosud považovali za nepředstavitelné a nemožné. Dokáže to? Hermann Langbein. Rakouský historik, bývalý vězeň z Osvětimi,“ napsala Berenika na svůj facebookový profil a doplnila to slovy: 27. leden 2018. Je mi smutno. Berenika.“ 

A zarmoucený z výsledků voleb je i hudebník Tomáš Klus, přestože je akceptuje. „Respektuji volbu většiny, ač je mi líto menšin. Tak hodně zdaru všem. Salva vítězům, čest poraženým. Hlavně nechme spát hlavně,“ napsal Klus na svůj instagramový účet.

A výsledky voleb komentuje i manželka Petra Jandy Alice. „Stydím se a je mi smutno. Chce se mi plakat, že musím respektovat volby. Že většina mého národa přehlíží tu aroganci, mstivost a lživost. Že jediné, co je zajímá, jsou migranti. Že když v cizině vygooglíte Zemana, dozvíte se jen, jak a kde byl opilý, či řekl, co neměl. Tak kde je ta pravda a láska, co zvítězí nad lží a nenávistí,“ ptá se Jandová.

A zatímco Kateřina Kornová neví, zda chce brečet, či zvracet, modelka Andrea Bezděková už nyní hlásá, že Zeman nikdy nebyl a nebude její prezident. Přesto přiznává, že nemá tušení, zda by Jiří Drahoš byl dokonalým prezidentem.

Výsledky voleb nepotěšily ani herečku Aňu Geislerovou. „Musíme vydržet. Bude líp,“ píše Geislerová, která ale neztrácí naději v lepší zítřky. To mladíček Adam Mišík už přemýšlí o emigraci. 

Mnohem optimističtější pohled na věc má Mahulena Bočanová, která se na výsledky dívá pragmaticky. „Vždyť to bylo téměř na půl. To přece hodně znamená,“ uzavřela herečka.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:23 27. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  608
 • Haha
  71
 • Super
  57
 • Tvl
  34
 • Cože
  11
 • Sladký
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat